Başakşehirden Fatih Terim kararı

Yazıcı Görünümü 15.11.2019 06:13:04 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/spor/futbol/234457/basaksehirden-fatih-terim-karari.html

Galatasaray-Başakşehir arasında oynanan şampiyonluk maçında yaşanan gerginliklerin ardından turuncu-lacivertli yönetim, Fatih Terim'le ilgili çok konuşulacak bir hamleye hazırlanıyor.


Başakşehirden Fatih Terim kararı

Galatasaray'ın Türk Telekom Stadı'nda Başakşehir'i 2-1 yenerek şampiyonluğunu ilan ettiği maça, iki ekibin yedek kulübesi arasında yaşanan gerginlik damga vurmuştu.

​Galatasarayın Türk Telekom Stadında Başakşehiri 2-1 yenerek şampiyonluğunu ilan ettiği maça, iki ekibin yedek kulübesi arasında yaşanan gerginlik damga vurmuştu.

 

Karşılaşmanın hakemi Cüneyt Çakır, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Başakşehir Yardımcı Antrenörü Orhan Ak'ı tribüne göndermişti.

 

Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, maç sonu Fatih Terim'in Orhan Ak'a vurduğunu belirterek, 'Delikanlı adam vurup kaçmaz' sözleriyle sert bir açıklamada bulunmuştu.

Yaşananların ardından Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Hukuk Müşavirliği, Fatih Terim, Ümit Davala ile Orhan Ak'ı Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk etti.

​Saldırı ve tedbire uymaması nedeniyle PFDK'ya sevk edilen Fatih Terim'in iki ayrı fiilden minimum 9 maç cezayla karşı karşıya olduğu belirtildi.

Bütün bu yaşananların ardından turuncu-lacivertli taraftarlar, 3. İstanbul Fatih Terim Stadının önünde açtıkları pankartla Fatih Terim isminin stadyumlarından kaldırılmasını talep etti.

 

Bütün bu yaşananların ardından turuncu-lacivertli taraftarlar, 3. İstanbul Fatih Terim Stadı'nın önünde açtıkları pankartla Fatih Terim isminin stadyumlarından kaldırılmasını talep etti.

 

Başakşehir Kulübü'nün de taraftarın çağrısı doğrultusunda stadyumdan Fatih Terim isminin kaldırılması yönünde harekete geçtiği ve TFF ve Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'ne gerekli başvuruları yapacağı iddia edildi.

Yönetimin, 3. İstanbul Fatih Terim Stadı'na bulunacak bir sponsorun adını vermeyi hedeflediği ifade edildi.

 

YeniŞafak

BaşakşehirFatih terimGalatasaray başakşehir

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Başakşehirden Fatih Terim kararı mobil ekran
Modern sayfa : Başakşehirden Fatih Terim kararı
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/234457