Facebook, RT'yle bağlantılı sayfaları yeniden açtı: 'Sadece RT'den böyle bir şey talep ediliyor'

Yazıcı Görünümü 21.10.2019 01:10:12 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/bilim-teknoloji/internet/230582/facebook-rtyle-baglantili-sayfalari-yeniden-acti-sadece-rtden-boyle-bir-sey-talep-ediliyor.html

Russia Today'le (RT) bağlantısı olduğu gerekçesiyle Maffick Media şirketine bağlı olan sayfaları kapatan Facebook, 10 gün aradan sonra söz konusu sayfaları yeniden erişime açtı.


Facebook, RT'yle bağlantılı sayfaları yeniden açtı: 'Sadece RT'den böyle bir şey talep ediliyor'

RT'de Anissa Naouai'nın sunduğu 'In The Now' programı ve onunla bağlantılı Soapbox, Waste-Ed ve Back Then sayfalarını askıya alan Facebook'un erişim engelini kaldırdığını aynı zamanda Maffick Media'nın CEO'su olan Naouai, kişisel hesabından duyurdu.

 

'HİÇBİR KANALDAN TALEP EDİLMEYEN AÇIKLAMA EKLEMEK ZORUNDA KALDIK'

Sayfanın 'Hakkımızda' bölümüne daha önce hiçbir kanaldan talep edilmeyen bir feragat açıklaması eklemek zorunda kaldıklarını belirten Naouai, "Bu politikanın, sadece bazı kişilerin beğenmediği şeyler söyleyen kanallar için tüm kanallar için uygulanacağını ve talep edileceğini umuyoruz" dedi.

Facebook, RT'de Anissa Naouai'nın sunduğu 'In The Now' programı ve onunla bağlantılı Soapbox, Waste-Ed ve Back Then sayfalarını kapatmıştı. Sayfalar, CNN'in RT ile bağlantılı olduklarını yazmasının hemen ardından askıya alınmıştı. Diğer yandan sayfaları yöneten Maffick Media şirketi RT ile bağlantısı olduğunu inkâr etmezken, hiçbir kural ihlali yapmadığını da vurgulamıştı.

Sputnik ve Russia Today (RT) Genel Yayın Yönetmeni Margarita Simonyan, Facebook'un Maffick Media şirketine bağlı sayfaları kapatmasını 'jeopolitik cepheleşme' olarak nitelendirmişti. Simonyan, CNN'in bir kez daha ABD Dışişleri Bakanı ve NATO'nun sağ kolu gibi hareket ettiğini kaydetmişti.

FacebookRussia TodayBaglantıları kaldırdı

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Facebook, RT'yle bağlantılı sayfaları yeniden açtı: 'Sadece RT'den böyle bir şey talep ediliyor' mobil ekran
Modern sayfa : Facebook, RT'yle bağlantılı sayfaları yeniden açtı: 'Sadece RT'den böyle bir şey talep ediliyor'
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/230582