Çukur dizisinden etkilenen aile soluğu nüfus müdürlüğünde aldı

Yazıcı Görünümü 22.10.2019 12:16:33 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/yasam/toplum/230403/cukur-dizisinden-etkilenen-aile-solugu-nufus-mudurlugunde-aldi.html

Tokat’ta, Çukur dizisinden etkilenen aile soyadlarını Koçovalı olarak değiştirdi. Ailece diziyi sevdiklerini izlediklerini söyleyen Mehmet Koçovalı, doğacak torunlarının cinsiyeti erkek olursa Yamaç adını vereceklerini ifade etti.


Çukur dizisinden etkilenen aile soluğu nüfus müdürlüğünde aldı

Samyeli Mahallesinde ikamet eden evli ve 2 çocuk babası servis şoförü Mehmet Koçovalı (56), bir televizyon kanalında yayınlanan Çukur dizisi karakterlerini canlandıran ‘Koçovalı’ ailesinden etkilenerek soyadlarını değiştirme kararı aldı.

Nüfus Hizmetleri Kanunu ile bazı kanunlarda değişiklik yapılmasına dair kanun kapsamında yaklaşık 6 ay önce 'Verir' olan soyadlarını, 'Koçovalı' olarak değiştirdiler.

Oğlunun kendini arayarak nüfus idaresine çağırarak sürpriz yaptığını ifade eden Koçovalı, "Çukur dizisini ailecek çok seviyor ve izliyoruz. Ondan etkilenmiş oğlum. Beni de nüfus idaresine çağırdılar, imza attım soyadımız değişti. Soyadımızın değiştiğini duyanlar şaşırıyor" dedi.

Torunun adı da hazır: Yamaç

Koçovalı, oğlunun dizinin hayranı olduğunu ifade ederek, "Oğlumun yeni doğacak bir çocuğu var. Adını da Yamaç koyacak. Yamaç Koçovalı olarak koymayı düşünüyor. Kız mı olur erkek mi olur onu henüz bilmiyoruz" diye konuştu.

 

YeniŞafak

ÇukurYamaç koçavalıSoyadı değişikliği

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Çukur dizisinden etkilenen aile soluğu nüfus müdürlüğünde aldı mobil ekran
Modern sayfa : Çukur dizisinden etkilenen aile soluğu nüfus müdürlüğünde aldı
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/230403