CHP'li Özel: İYİ Parti'ye oy vereceğim

Yazıcı Görünümü 20.09.2019 23:57:45 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/guncel/politika/230402/chpli-ozel-iyi-partiye-oy-verecegim.html

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, yerel seçime ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.


CHP'li Özel: İYİ Parti'ye oy vereceğim

CHP Grup Başkanvekili Özel, partisinin Kayseri belediye başkan adaylarının tanıtım toplantısında yerel seçime dair açıklamalarda bulundu.
CHP'nin bir ittifak içerisinde olduğunu belirten Özel, şunları kaydetti: "CHP bazı bölgelerde seçime giriyor, bazılarında girmiyor. İYİ Parti bazı bölgelerde seçime giriyor, bazı bölgelerde girmiyor ama biz el sıkıştık anlaştık. Herkese söylüyorum. Sandık başına vardığımızda, ilçede CHP varsa CHP, İYİ Parti varsa İYİ Parti. Büyükşehirde İYİ Parti olduğuna göre, İYİ Parti logosuna baktığımızda bu seçimde o logo bizim için altı ok hükmündedir. Aynı yaklaşımın, 'Sayın Genel Başkanım' deyince bana kızan, 'Ablan ne zaman genel başkan oldu' diyen İYİ Parti'nin Sayın Genel Başkanı Meral Akşener için de geçerli olduğunu bilin. Üsküdar'da oy kullanacak, Üsküdar CHP'de, Büyükşehir CHP'de. İYİ Parti'nin Genel Başkanı İstanbul'da 2 kez altı oka oy basacak. Ben de hiç erinmeden, yüksünmeden İYİ Parti'ye oy vereceğim. Bu yüzden hepinizi bu ittifaka büyük bir coşku, büyük bir kararlılıkla sahip çıkmaya davet ediyorum."

'TWITTER'DAN OKUDUĞUNA BAKMA, OYUNU KULLAN'

Özel, sosyal medyadaki "oylar çalınacak, oylar korunamayacak" şeklindeki iddiaların seçmeni sandıktan uzak tutmak için yapılan bir proje olduğunu ileri sürdü.
Sandık görevlilerine çağrıda bulunan Özel, "Eğer sandık görevlisi günü geldiğinde görev yerine zamanında giderse gözünü dört açarsa herhangi bir hile olmadan sayımı tamamlattırıp ıslak imzayı sana getirirse problem yok. O yüzden Facebook'tan, Twitter'dan okuduğuna, birinin öyle böyle anlattığına bakma, oyunu kullan, kullandır" şeklinde konuştu.

 

Milli Gazete

Özgür özelCHPİyi partiYerel seçimler

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : CHP'li Özel: İYİ Parti'ye oy vereceğim mobil ekran
Modern sayfa : CHP'li Özel: İYİ Parti'ye oy vereceğim
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/230402