Kapadokya'da 15 bina daha yıkılıyor!

Yazıcı Görünümü 15.10.2019 21:39:58 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/kultur-sanat/tarih/230310/kapadokyada-15-bina-daha-yikiliyor.html

Nevşehir Valisi İlhami Aktaş, peribacalarının yakınına yapılmış ve yapılmakta olan 15 yapının bugün yıkımına başlanacağını belirtti. Göreme beldesindeki peribacalarının yakın alanında yapılan otel inşaatının yıkım çalışmaları durduruldu.


Kapadokya'da 15 bina daha yıkılıyor!

Aktaş, yaptığı açıklamada, Kapadokya bölgesinde sit alanına yapılmış ve yapılmakta olan yapıların tespitinin devam ettiğini söyledi.

Bu kapsamda ev, iş yeri ve bağ evi olarak kullanıldıkları belirlenen çeşitli türlerdeki yapıları yıkacaklarını dile getiren Aktaş, "Peribacalarının yakınına yapılmış ve yapılmakta olan 15 yapının bugün yıkımına başlanacak." dedi.

Aktaş, daha önce gerekli uyarılarda bulunulan yapıların da zaman kaybetmeden yıkımına başlanılacağını ifade etti.

 YIKIMA ARA VERİLDİ

Nevşehir’in merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde bulunan otel inşaat yıkım çalışmaları bu sabah itibarıyla yeniden başlarken, yıkım çalışmaları bir süre sonra inşaatının yanında bulunan diğer binalara zarar vermemesi için durduruldu.
Otel inşaat yıkım çalışmalarına Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu tarafından görevlendirilecek bir mimarın yapacağı incelemeler sonrasında yıkımın kepçe ile mi yoksa elle mi yıkılacağı kararının verilmesinin ardından yıkım çalışmalarının yeniden başlayacağı öğrenildi.

 

 

Kaynak: Yeniçağ

KapadokyaTarihBinaYıkım

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Kapadokya'da 15 bina daha yıkılıyor! mobil ekran
Modern sayfa : Kapadokya'da 15 bina daha yıkılıyor!
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/230310