ABD ve Fransa'dan peş peşe çekilme açıklaması!

Yazıcı Görünümü 19.06.2019 06:33:25 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/dunya/olaylar/229136/abd-ve-fransadan-pes-pese-cekilme-aciklamasi.html

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo açıklamalarda bulundu. Pompeo, "ABD, DAEŞ ile savaşına devam ederken askerlerini Suriye'den çekecek" dedi. Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drianda, ABD'nin çekilme kararını açıklamasından haftalar sonra, Suriye'de siyasi çözüm sağlanır sağlanmaz ülkeden çekileceğini açıkladı.


ABD ve Fransa'dan peş peşe çekilme açıklaması!

ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, çıktığı Ortadoğu turunda, Ürdün ve Irak'ın ardından bugün Mısır'da temaslarda bulundu.

Pompeo, ABD'nin aldığı Suriye'den çekilme kararı hakkında, Mısırlı mevkidaşıyla düzenlediği ortak basın toplantısında yeni bir açıklama yaptı. Pompeo, "ABD, DAEŞ ile savaşına devam ederken askerlerini Suriye'den çekecek" dedi. ABD'li bakan, "ABD'nin Ortadoğu'da kararlı bir ortak"olmaya devam ettiğini dile getirdi.

FRANSA'DAN AÇIKLAMA

Jean-Yves Le Drian, Fransa’nın C-News televizyonuna yaptığı açıklamada Suriye’de siyasi bir çözüm sağlanmasının ardından Fransa’nın ülkeden çekileceğini açıkladı. Le Drian, "Irak’ta askeri olarak bulunuyoruz. Suriye’de ise az bir varlığımız var. Rusya, Suriye’deki anlaşmazlığa siyasi çözüm bulmaktan sorumludur. Rusya’nın, kimyasal silah kullanılmasını engellemek için savaşla değil, Suriye ihtilafına siyasi bir çözüm bulma sorumluluğu var" dedi. 

KAYNAK: HABER7 /

AbdFransaIrakSuriyeÇekilmeDaeş

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : ABD ve Fransa'dan peş peşe çekilme açıklaması! mobil ekran
Modern sayfa : ABD ve Fransa'dan peş peşe çekilme açıklaması!
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/229136