Türk oyuncular, İtalyan takımlarının radarında

Yazıcı Görünümü 17.10.2019 08:34:53 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/spor/spor-guncel/229045/turk-oyuncular-italyan-takimlarinin-radarinda.html

İtalyan takımlarının son dönemde Türk oyunculara olan ilgisi artıyor. Cengiz Ünder’in takımı Roma, Oğuzhan Özyakup’u radarına alırken, Inter ise Ozan Kabak için Galatasaray’ın kapısını çaldı.


Türk oyuncular, İtalyan takımlarının radarında

İtalyan Corriere dello Sport gazetesi yazarı Andrea Ramazzotti, Türk futbolunu ilgilendiren önemli açıklamalar yaptı. Oğuzhan Özyakup’un Roma’nın radarında olduğunu belirten Ramazzotti, Inter’in Ozan Kabak için Galatasaray’ın kapısını çaldığını söyledi.

OĞUZHAN ROMA’NIN RADARINDA

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Ramazzotti, "Beşiktaş'la Oğuzhan Özyakup'un AS Roma'nın transfer planları içerisinde olduğunu duydum. Transferi olasılık dahilinde; fakat Roma o mevkii için başka bir oyuncuyu öncelik kabul ediyor. Onun için yapacağı görüşmelerden istediği sonucu alamazsa Oğuzhan'ın transferi gerçekleşebilir" dedi.

MIRANDA’NIN MALİYETİ ÇOK YÜKSEK

Galatasaray'ın transfer gündeminde olduğundan bahsedilen Brezilyalı stoper Joao Miranda'nın Inter Milan'dan ayrılmak istediğini belirten İtalyan gazeteci, "Inter'le son yaptığı sözleşmeye göre 3.5 milyon Euro net ücret kazanıyor. Çok fazla oynatılmadığı için takımdan ayrılmak istiyor. Ama teknik heyet kalmasından yana; çünkü onun yerine alabilecekleri bir stoper yok. Inter de UEFA'nın mali fair kurallarına uymak zorunda... Fazla harcama yapamıyorlar. Miranda, Galatasaray'ın gündemine geldi mi; tam olarak bilmiyorum. Ama gerçek şu ki ayrılmak istiyor. Çin'den teklif olduğu söyleniyor. AS Roma da devreye girdi" şeklinde konuştu.

GABIGOL TÜRKİYE’DE OYNAMAK İSTEMİYOR

Gabriel Barbosa'nın Türkiye'de oynama şansı olmadığını dile getiren Ramazzotti, "Muhtemel yine ülkesinde kiralık olarak oynayacak. Bu sefer Flamengo'ya gitme olasılığı daha yüksek. Geçen sezon oynadığı Santos da onun için devrede... Türkiye'ye gelme olasılığı yok" dedi.

INTER OZAN KABAK İÇİN GALATASARAY’IN KAPISINI ÇALDI

Galatasaray'ın 18 yaşındaki stoperi Ozan Kabak için Inter'in sarı kırmızılı kulüple bir görüşme yaptığını belirten Ramazzotti, "Transfer koşullarını sordular; ama şu anda transferi söz konusu değil. Inter, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'nde iddialı olmak istiyor ve tecrübesi yüksek oyuncular transfer etmek istiyor. Şu anda Inter'in stoper transferi için önceliği Atletico Madrid'in stoperi Diego Godin..." ifadelerini kullandı.

 

 

 

Kaynak: Yeniçağ

SporFutbolİtalyan takımıTürk oyuncular

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Türk oyuncular, İtalyan takımlarının radarında mobil ekran
Modern sayfa : Türk oyuncular, İtalyan takımlarının radarında
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/229045