Erdoğan: Bolton'ın muhatabı İbrahim Kalın'dır

Yazıcı Görünümü 21.09.2019 07:39:38 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/guncel/politika/229022/erdogan-boltonin-muhatabi-ibrahim-kalindir.html

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Trump'ın temaslar için Ankara'da bulunan danışmanı Bolton'la görüşmeyi reddettiği haberlerine yönelik açıklama yaptı.


Erdoğan: Bolton'ın muhatabı İbrahim Kalın'dır

AK Parti grup toplantısı sonrası gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Erdoğan'ın görüşmeyi reddettiği (ABD Başkanı Donald Trump'ın Ulusal Güvenlik Danışmanı John) Bolton, Ankara'dan ayrılıyor' haberlerine atfen "Bolton'ın muhatabı İbrahim Kalın'dır. Gerekli olsa görüşecektik ama gerekli olmadı, bir tepki olarak değerlendirmemek gerekir" dedi.

 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın başkanlığındaki Türk heyeti ile Bolton başkanlığındaki ABD heyeti bugün Ankara'da bir araya gelmişti.

Öte yandan Erdoğan, Kalın- Bolton görüşmesi sonrası ABD Başkanı Donald Trump ile şu anda bir randevulaşma olmadığını ama her an bir görüşme yapabileceğini söyledi.

Erdoğan, Suriye'de Fırat'ın doğusuna operasyonla ilgili bir soruya da "Bizim biliyorsunuz bir zamanlar Ayşe tatile çıkmıştı. Biz de bir gece ansızın gelebiliriz. Her an olabilir. Bu ziyaretten sonra hemen bir irtibata geçmek gerekebilir" ifadelerini kullandı.

ErdoğanBoltonİbrahim kalınGörüşmeMuhatap

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Erdoğan: Bolton'ın muhatabı İbrahim Kalın'dır mobil ekran
Modern sayfa : Erdoğan: Bolton'ın muhatabı İbrahim Kalın'dır
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/229022