Tenisle engelleri aş

Yazıcı Görünümü 25.04.2019 17:28:18 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/yasam/toplum/228931/tenisle-engelleri-as.html

Öğretmen Hüseyin Buğa, memleketi Şırnak’ta bedensel engelillerin de aralarında bulunduğu öğrencilerine tenis öğretiyor. Tenisle hayata tutunan engelliler, ‘Biz burada hayatımızı renklendiriyoruz’ diyor


Tenisle engelleri aş

Şırnak’ta engelli öğrencileri ile birlikte 1 yıldır çalıştığını söyleyen Hüseyin Buğa, öğrencilerine tenis öğretip hayata tutunmalarını sağlıyor. Öğretmen Buğa, “Bir engelli sporcu ile başladım. Şu anda 9 engelli sporcum var ve sayı artıyor. İmkanlarımız dahilinde antrenmanlar yapıyoruz. Amaçlarımızdan biri, engellilerimizi sosyal aktivitelerle tanıştırmak“ dedi. Buğa, amacının engelsiz bir yaşam olduğunu ifade etti.

‘DIŞARIDA HAYAT VAR’

Tenis oynayarak hayatına renk kattığını anlatan 25 yaşındaki ortopedik engelli Zehra Zeyrek engellilere çağrıda bulunarak, “Sporun bana katkısı çok fazla. Keşke daha önce başlasaydım” diyor. “Tüm engelli kardeşlerimi de buraya çağırıyorum. Dışarı çıkın, dışarıda hayat var. Kendinizi eve kapatmayın” ifadelerini kullanan Zeyrek, “Biz buraya gelerek hayatımızı daha da renklendiriyoruz. Ortopedik engelliyim ama bu bana engel değil, yaşamama engel değil. Hayat her şekilde devam ediyor. Yeter ki biz inanalım. Her şeyi başarabiliriz” dedi.

‘15 YILIMI BOŞA GEÇİRDİM’

 

Sporla tanışmadan geçen 15 yılının boşa geçtiğini söyleyen engelli Hasan Barın da şöyle konuştu: “2003 yılında geçirdiğim bir hastalıktan dolayı 2 bacağımı kaybettim. Yaklaşık 16 senedir engelliyim. 15 senemi boşa geçirdim. Yaklaşık 1 yıl önce tenis hocamız Hüseyin Buğa ile tanıştık. Tenise geldim. Tenisin katkılarını anlatamam. Sadece şunu söyleyebilirim; insan bir işe yaradığını anlıyor.”

 

 

Kaynak: Birgün

TenisEngelleri aşYaşamToplumSporHüseyin buğa

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Tenisle engelleri aş mobil ekran
Modern sayfa : Tenisle engelleri aş
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/228931