Mustafa Koçoğlu: BİR FIRSAT DAHA...

Yazıcı Görünümü 24.07.2019 01:28:58 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/kultur-sanat/yazarlar/227075/mustafa-kocoglu-bir-firsat-daha.html

Hayat , bi fırsat daha istemektir bence. Hiç yorulmadan, hiç usanmadan ve bi o kadar da unutkan bir şekilde. Çünkü hayatın karşımıza çıkardığı fırsatları görmezden geliriz. Kendi hatalarımızı feleğe atfeder, sonrasında da " aahhh zalim felek..." diye söyleniriz.


Mustafa Koçoğlu: BİR FIRSAT DAHA...

Hayat , bi fırsat daha istemektir bence. Hiç yorulmadan, hiç usanmadan ve bi o kadar da unutkan bir şekilde. Çünkü hayatın karşımıza çıkardığı fırsatları görmezden geliriz. Kendi hatalarımızı feleğe atfeder, sonrasında da " aahhh  zalim felek..." diye söyleniriz. 


Belki de fıtrat gereğidir bu söylediklerim. Tıpkı sabahın yanlız, akşamın hüzünlü hissettirmesi gibi . Veyahut öğlen gibi. Her şeyden bir şey, ama tam olarak hiçbir şey...


Teşbihte hata olmaz derler. Belki de bir şarkı gibi. İlk kıtasında umutlarımız, ikincisinde sevdamız, üçüncüsünde vuslatımız. Şarkı sonunda ise elimizde kalan tek şey yanlızlığımız.


Yani anlayacağın her şey bir fıtrat gereği. Eğer yazılmışsa bir son , kaçamazsın ondan. Değiştiremezsin olanları veya olabilecekleri. Çünkü bin fırsatın olsa, değerlendiremez ve bir fırsat daha istersin . Emin ol o fırsatı da değerlendiremez, bir tane daha istersin. Sonrasında bir tane daha ve bir tane daha...


Bu böyle gelmiş , böyle de gider azizim. Taki sorgu bitene kadar..

Mustafa koçoğluKıyama kametBir fırsat daha

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Mustafa Koçoğlu: BİR FIRSAT DAHA... mobil ekran
Modern sayfa : Mustafa Koçoğlu: BİR FIRSAT DAHA...
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/227075