Genç Öncüler, Kısa Film Dünyasına Öncülük Etmeye Devam Ediyor!

Yazıcı Görünümü 19.08.2019 08:44:23 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/kultur-sanat/etkinlikler/226584/genc-onculer-kisa-film-dunyasina-onculuk-etmeye-devam-ediyor.html

Genç Öncüler Gençlik Hareketi, Bu yıl 4. sü düzenlenecek olan Kısa Film Yarışmasının başlangıcını dün yaptı.


Genç Öncüler, Kısa Film Dünyasına Öncülük Etmeye Devam Ediyor!

ÖDÜL TÖRENİ YERİ VE ZAMANI BELLİ OLDU

 

Dün akşam Fatih Belediyesi Topkapı Sosyal Tesislerinde yapılan basın toplantısıyla birlikte, bu yıl 4. sü düzenlenecek olan Kısa Film yarışması'nın detayları belli olmaya başladı.

KISADAN HİSSE KISA FİLM GÜNLERİ başlığıyla yola çıkan yarışmanın teması olarak, BİRLİKTE YAŞAMA KÜLTÜRÜ belirlendi.

Yapılan basın toplantısında konuşan Genç Öncüler Hareketi Başkanı Aşkın Özcan, Sinemanın gelişimine ve yeni yeteneklerin keşfedilmesine katkıda bulunan Kısa Film sektörünün önemine değindi. Özcan, temanın Birlikte Yaşama Kültürü olarak seçilmesinin altında yatan sebep olarak, din, dil, ırk ve mezhep farklılıklarının bir çatışma değil, bir zenginlik olduğunu belirterek bu konuda bir farkındalık uyandırmak amacında olduklarını belirtti.

Aynı vatan topraklarında yaşayan, aynı geçmişe sahip olan ve yüzlerce müşterek değerlere sahip bulunan bizler, birlikte yaşama ahlakına sahip olmalıyız ki mutlu olalım ve geleceğimizi güven altına alalım. Değilse aramıza tefrika, fitne gireceği ve bizi perişan edeceği aşikardır diyerek Birlikte Yaşama'nın önemini vurgulayan Aşkın Özcan, mikrofonu yarışmanın kıymetli jüri üyelerine takdim etti.

4. Kısadan Hisse yarışmasının Jüri üyeliklerini, Türkiye'nin önemli yönetmenlerinden Nazif Tunç, oyuncu ve senarist Görkem Yeltan, gazeteci yazar Gülcan Tezcan, akıllara Ekmek Teknesi dizisinde ki Ölü karakteriyle kazınmış olan usta oyuncu Mehmet Usta ve film yapımcısı Sinan Sertel'in yapacağı açıklanan yarışmada son başvuru tarihi ise 8 Mart 2019 olarak belirlendi.

Aşkın Özcan, yarışmanın tüm teknik detay ve katılım koşullarının www.kisadanhisse.org adresinden takip edilmesi gerektiğini ifade etti.

On5Yirmi5 olarak basın sponsoru olduğumuz 4. Kısadan Hisse Film yarışması Kültür Turizm Bakanlığı, Sinema Genel Müdürlüğü, İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü, Bahçelievler Belediyesi ve SEKAM tarafından destekleniyor.

 

Bununla birlikte yarışmada dereceye girecek olan filmlere verilecek ödüllerde belli oldu;

Birincilik Ödülü için:    10.000 TL

İkincilik Ödülü İçin:      7.000 TL

Üçüncülük Ödülü İçin: 4.000 TL

Jüri Özel Ödülü İçin:    2.000 TL

Genç Öncüler Özel Ödülü İçin: 2.000 TL

5 Adet Mansiyon Ödülü İçin: 1.000'er TL 

para ödülü vereceği açıklandı.

Genç

 

Genç öncülerKısa filmAşkın özcanMehmet ustaKısadan hisse

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Genç Öncüler, Kısa Film Dünyasına Öncülük Etmeye Devam Ediyor! mobil ekran
Modern sayfa : Genç Öncüler, Kısa Film Dünyasına Öncülük Etmeye Devam Ediyor!
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/226584