Yiğit Bulut ve İlnur Çevik'in TRT'deki programları sona erdi

Yazıcı Görünümü 16.10.2019 00:19:58 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/guncel/olaylar/226564/yigit-bulut-ve-ilnur-cevikin-trtdeki-programlari-sona-erdi.html

Cumhurbaşkanlığı danışmanları Yiğit Bulut ve İlnur Çevik'in TRT'de yaptıkları programlar sona erdi.


Yiğit Bulut ve İlnur Çevik'in TRT'deki programları sona erdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, danışmanlarının televizyonlarda yaptıkları bazı açıklamalardan ve gazetelerde yazdıkları bazı yazılardan rahatsız olduğu zaman zaman gündeme gelmişti.

Hürriyet gazetesi yazarı Ahmet Hakan da, geçen günlerde danışmanların bundan böyle ekranda ve köşelerde olamayacağını iddia ederek, "İyi haber alan kaynaklarımın bildirdiğine göre Cumhurbaşkanı danışmanlarının televizyonlarda düzenli program yapmaları veya gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmalarıyla ilgili yeni bir karar alınmış. Bu karara göre danışmanlar artık televizyonlarda düzenli program yapmayacaklar, gazetelerde düzenli köşe yazıları yazmayacaklarmış" demişti.

 

Gazete Duvar'da yer alan habere göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlarına getirdiği iddia edilen bu yasak sonrası ilk adım TRT'den geldi.

TRT'de ekrana gelen ve Yiğit Bulut'un yorum yaptığı ‘Derin Analiz' bitirildi. Fulin Arıkan'ın sunumuyla TRT'de ekrana gelen ve İlnur Çevik'in yorum yaptığı ‘Dünya'nın Ekopolitiği' programı da yayından kaldırıldı.

Fulin Arıkan programının yayından kaldırıldığını sosyal medya hesabından, "Bazen her şey biter, yine başlar yeni baştan" sözleriyle duyurdu.

Ahmet hakanYiğit BulutTrt programSona erdi

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Yiğit Bulut ve İlnur Çevik'in TRT'deki programları sona erdi mobil ekran
Modern sayfa : Yiğit Bulut ve İlnur Çevik'in TRT'deki programları sona erdi
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/226564