Sağlıklı beslenme için ilkokullara yemek verilecek

Yazıcı Görünümü 16.09.2019 06:23:27 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/aile/cocuk/226235/saglikli-beslenme-icin-ilkokullara-yemek-verilecek.html

Cumhurbaşkanlığının 2019’a yönelik yıllık programının sağlık alanındaki hedefleri arasında, Beslenme Dostu Okul Programı uygulamasına devam edilmesi ve ilkokullarda okul yemeği programı olacak.


Sağlıklı beslenme için ilkokullara yemek verilecek

Resmi Gazete’de yayımlanan ‘2019 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nda sağlık hizmetlerine yönelik hedefler sıralandı.

Vatandaşların yaşam kalitesi ve süresinin yükseltilmesi ile ekonomik, sosyal ve kültürel hayata bilinçli, aktif ve sağlıklı bir şekilde katılımlarının sağlanması, amaçlanan hedefler arasında yer aldı.

BESLENME DOSTU OKUL PROGRAMI DEVAM EDECEK

Beslenme Dostu Okul Programı uygulamasına devam edilecek, bunun yanında ilkokullarda okul yemeği programına başlanacak. Tüketicilerin, besin içeriklerini sağlık açısından daha kolay değerlendirmesini sağlamak amacıyla gıda ambalajlarındaki renkli ön yüz etiketleme uygulamasına geçilecek.

Sağlıklı beslenme için ilkokullara yemek verilecek

ÇOCUK SAĞLIĞI İÇİN İŞBİRLİĞİ

Sağlık Bakanlığı, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte bebek ve çocuk sağlığının geliştirilmesine yönelik olarak tamamlayıcı beslenme desteklenecek.

Tüm bebek ve çocukların hemoglobin ölçümleri planlanan zamanda yapılarak, demir ve D vitamini preparatlarının aile hekimleri aracılığıyla belirlenen program kriterleri dahilinde bebeklere ulaştırılması ve preparatların kullanımının izlenmesi sağlanarak kullanım düzeyi artırılacak.

Sağlıklı beslenmeİlkokullarda beslenme zorunlulugu2019Beslenme dostuYemek

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Sağlıklı beslenme için ilkokullara yemek verilecek mobil ekran
Modern sayfa : Sağlıklı beslenme için ilkokullara yemek verilecek
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/226235