Türkiye ve ABD arasında uçak anlaşması

Yazıcı Görünümü 20.06.2019 20:21:54 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/guncel/olaylar/223396/turkiye-ve-abd-arasinda-ucak-anlasmasi.html

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Boeing ve THY arasında yapılan anlaşmaya ilişkin, “ABD ve Türkiye arasında özgür, adil ve çift taraflı ticaretin harika bir örneği” ifadelerini kullandı.


Türkiye ve ABD arasında uçak anlaşması

Sözcü Nauert, Boeing’in THY ile yapılan anlaşmanın kesinleştiğini bildirmesi üzerine sosyal medya hesabı Twitter üzerinden konuya ilişkin paylaşım yaptı.

Sputnik’in aktardığına göre Nauert paylaşımında, “Ülkemizde iş imkanlarını, dışarıda ise ekonomik fırsatlarımızı artıran bu anlaşmayı görmekten çok mutlu oldum. ABD ve Türkiye arasında özgür, adil ve çift taraflı ticaretin harika bir örneği” ifadelerine yer verdi.

​Dünyanın en büyük uçak üreticilerinden Boeing, Türk Hava Yolları (THY) ile 25’i kesin, 5’i opsiyonlu toplam 30 adet 787-9 Dreamliner tipi yolcu uçağına yönelik sipariş anlaşmasının kesinleştiğini bildirmişti.

Boeing tarafından yapılan açıklamada, bugüne kadar alınan bin 300 siparişle Boeing’in tarihindeki en hızlı satılan uçak unvanını kazanan Dreamliner uçakların, THY yolcularına İstanbul’un üçüncü havaalanında hizmet vereceği kaydedilmişti.

TürkiyeAbdThyBoeingTicaretHeather nauert

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Türkiye ve ABD arasında uçak anlaşması mobil ekran
Modern sayfa : Türkiye ve ABD arasında uçak anlaşması
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/223396