Erken seçimin araştırılması talimatı verildi

Yazıcı Görünümü 27.06.2019 07:29:23 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/guncel/olaylar/223351/erken-secimin-arastirilmasi-talimati-verildi.html

İktidarın birçok kez 'Olmayacak' açıklamasında bulunmasına rağmen siyaset kulislerinin en önemli gündemi erken seçim hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın araştırma yapılmasını istediği ifade edildi.


Erken seçimin araştırılması talimatı verildi

Hürriyet'ten Nuray Babacan'ın kulislere dayandırdığı haberine göre, Erdoğan’ın önceki gün bir grup AK Parti kurmayıyla görüşmesinde erken seçimin partinin lehine olup olmayacağının araştırılması istendi.

Bazı parti kurmayları, erken seçimin doğru bir tercih olabileceğine ilişkin görüşlerin hızla arttığını, bunun karşılığının olup olmadığının en azından araştırılmasının doğru olacağını dile getirdiler. Habere göre ekonomideki durağan yapının, Afrin harekâtıyla toplumda oluşan havanın, AB’yle ilişkilerin geliştirilmesine yönelik sürecin avantaj olabileceği, bunun iyi değerlendirilmesi gerektiği savunuldu.

Tersini savunanları da dinleyen Erdoğan, rutin araştırmalara ilave olarak erken seçim konusunda da bir çalışma yapılması talimatını verdi.

Kongre sürecinin ardından, parti yönetiminin ve kabinenin yenilenmesine de kesin gözüyle bakılıyor.

'ERKEN SEÇİM YOK, İŞİNİZE BAKIN'

Öte yandan Türkiye gazetesinden Yücel Kayaoğlu'nun haberine göre de Erdoğan’ın,  geçen haftaki Afrika gezisi sırasında da kendisine eşlik eden bazı milletvekilleri ile erken seçim konusunu görüştüğü öğrenildi. Milletvekillerinin erken seçim iddialarını gündeme getirmesi üzerine Erdoğan’ın ‘Erken seçim diye bir şey yok. Bu konulara girmeyin. İşinize bakın’ dediği belirtildi.

Cumhurbaşkanı erdoğanErken seçimHayati yazıcıBaşkanlık seçimi2019

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Erken seçimin araştırılması talimatı verildi mobil ekran
Modern sayfa : Erken seçimin araştırılması talimatı verildi
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/223351