Goldman Sachs: Faiz artışına gidilmeli

Yazıcı Görünümü 17.10.2019 08:27:17 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/ekonomi/dunya-ekonomisi/223346/goldman-sachs-faiz-artisina-gidilmeli.html

TCMB'nin faizleri artırması gerektiğini savunan Goldman Sachs, bu yıl ortalama enflasyonun yüzde 10.1 seviyesinde kalmasını beklediklerini belirtti. JP Morgan ise yüzde 9.5 yönündeki yıl sonu enflasyon beklentilerini koruduklarını açıkladı.


Goldman Sachs: Faiz artışına gidilmeli

Uluslararası yatırım bankası Goldman Sachs, TCMB'nin faiz oranlarını daha da artırması gerektiği görüşünü devam ettirdiklerini, ancak zamanlamanın belirsiz ve global finansal şartlara bağlı olmaya devam ettiğini ifade etti.

Sputnik'te yer alan habere göre; Çekirdek enflasyonun yılın büyük bölümünde yüzde 10'un üzerinde kalmasını beklediklerini vurgulayan Goldman Sachs, 2018 yılında ortalama enflasyonu yüzde 10.1 olarak beklediklerini ve TCMB'nin faizleri daha da artırması gerektiği görüşünü devam ettirdiklerini ifade etti.

Dünya'nın aktardığı habere göre, Türkiye'de gelecek birkaç ay enflasyonun yüzde 10 civarında kalmasını beklediklerini bildiren JP Morgan ise, yüzde 9.5 yönündeki yıl sonu tahminlerini koruduklarını açıkladı.

JP Morgan, TCMB'nin çarşamba günkü toplantısında faizlerde değişikliğe gitmesini öngörmediklerini, bankanın ihtiyatlı dilini sürdürmesini beklediklerini bildirdi.

TürkiyeGoldman sachsTürkiye cumhuriyet merkez bankasıJp morganTcmb

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Goldman Sachs: Faiz artışına gidilmeli mobil ekran
Modern sayfa : Goldman Sachs: Faiz artışına gidilmeli
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/223346