Gazze'de olağanüstü durum

Yazıcı Görünümü 23.07.2019 06:44:06 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/dunya/ulkeler/223252/gazzede-olaganustu-durum.html

Gazze Belediyeler Birliği, Gazze Şeridi’nin tüm kentlerinde ve beldelerinde olağanüstü durum ilan ederek vatandaşlara verilen belediye hizmetlerinin yüzde 50 oranında azaltılmasına karar verildiğini bildirdi.


Gazze'de olağanüstü durum

Gazze Belediye Başkanı Nizar Hicazi, bugün (21 Şubat Çarşamba) Gazze’de düzenlenen basın toplantısında, yakıt krizi nedeniyle atık su arıtma tesislerinin çalışmaları durdurularak atık suların denize döküleceğini söyledi.

Hicazi, elektrik kesintisinin günde 20 saate ulaştığını, dış yardımların ve projelerin finanse edilmesinin durduğunu, bu durumun temel hizmetleri olumsuz etkilediğini ve sağlık hizmetlerini tehdit ettiğini bildirdi.

Belediyelerin daha önce de hizmetlerini ve harcamalarını sınırlandırdığını, memur maaşlarının bir kısmının ödendiğini kaydeden Hicazi, bugün ise belediyelerin en küçük hizmetleri dahi veremez hale geldiğini ifade etti.

Hicazi, “Elimizdeki imkanlarla daha uzun süre hizmet verebilmek için hizmetleri yarıya indirmeye karar verdik” dedi.

Mevcut durumun daha fazla devam etmesi halinde büyük bir insani felaket yaşanabileceğine dikkat çeken Hicazi, belediye hizmetlerinin tamamen durmasının önüne geçmek için acil müdahale çağrısında bulundu.

Filistin Enformasyon Merkezi

FilistinGazzeAmbargoHizmetlerOlağanüstü durumYakıt kirizi

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Gazze'de olağanüstü durum mobil ekran
Modern sayfa : Gazze'de olağanüstü durum
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/223252