Hamaney: Düşmanlarımız isyan çıkardı

Yazıcı Görünümü 23.07.2019 06:38:38 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/dunya/kisiler/222861/hamaney-dusmanlarimiz-isyan-cikardi.html

İran dini lideri Ali Hamaney gösteriler sonrası ilk kez açıklama yaptı. Hamaney, "Düşmanlarımız isyan çıkardı. Para, silah ve ajan gibi farklı araçlar kullanıyorlar "dedi.


Hamaney: Düşmanlarımız isyan çıkardı

İran devlet televizyonu dün gece güvenlik güçleri ile göstericiler arasında çıkan çatışmalarda 9 kişinin öldüğünü duyurdu. İran'ın birçok kentinde gösteriler 6'ıncı gününe girerken, İran dini lideri Ali Hamaney, ""Düşmanlarımız isyan çıkardı. Para, silah ve ajan gibi değişik araçlar kullanıyorlar "dedi.

NTV'de yer alan habere göre, İran'da 6'ıncı gününe giren ve birçok kente yayılan eylemlerle ilgili ilk kez resmi internet sayfasında açıklama yapan İran dini lideri Ayettulah Ali Hamaney, "Son günlerde, İslam Cumhuriyeti'ni zor durumda bırakmak için İran'ın düşmanları, para, silah, siyaset ve ajanlar gibi değişik araçlar kullanmaya başladılar" dedi.

İran dini lideri Hamaney "doğru zaman geldiğinde" son olaylarla ilgili halkı bilgilendireceğini de belirtti. İran devlet televizyonu bazı göstericilerin polis karakolunu basarak, silah çalmaya çalıştığını da belirtti.

İran devlet televizyonu ayrıca birçok kentte silahlı göstericilerin kamu binalarına ateş açtığını duyurdu. Televizyon karakol ve askeri kışlalara saldırıların ise polis ve güvenlik güçlerince başarısızlığa uğratıldığını belirtti.

Hamaney

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Hamaney: Düşmanlarımız isyan çıkardı mobil ekran
Modern sayfa : Hamaney: Düşmanlarımız isyan çıkardı
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/222861