İTÜ'lüler mezunlar zirvesinde buluştu

Yazıcı Görünümü 20.07.2019 02:22:10 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/egitim/universiteler/222790/itululer-mezunlar-zirvesinde-bulustu.html

Binali Yıldırım: “İTÜ, Türkiye’nin kalkınmasına büyümesine büyük katkı sağlıyor.”


İTÜ'lüler mezunlar zirvesinde buluştu

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca:

“Mükemmel bir mezun portföyümüz var. Onlarla gurur duyuyoruz. Siyaset, iş dünyası, sanat dünyası başta olmak üzere cerrah olan mezunumuz bile var. Mezunlarımız biraraya getirmek çok önemli. Mezunlarımızı artık kurduğumuz mezunlar platformunda da buluşturacağız. ”

İTÜ’lüler Mezunlar Zirvesi’nde buluştu. Zirve, Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere çok sayıda bakan, bürokrat, iş ve sanat dünyasından çok sayıda davetlinin katılımıyla Ankara’da gerçekleştirdi. Mezunlar Platformu’nun da tanıtımın yapıldığı toplantıda Başbakan Binali Yıldırım, platforma üye olan ilk isim oldu.

Başbakan Yıldırım: Dünyanın her yerinde İTÜ’lü var

Binali Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversite’sinin ülkenin ekonomik, bilim, teknoloji ve sanat alanında gelişmesine çok büyük etkisi olduğunu söyledi. Başbakan Yıldırım şunları söyledi:

Türkiye’nin her yerinde İTÜ’lülerin eserlerini görüyoruz. Türkiye’nin 1960 yılından itibaren siyasi tarihine baktığımızda Demirel, Erbakan, Özal, bunlar özellikle son dönem tarihimizin unutulmaz siyasi simalarıdır ve onlar da birer İTÜ’lüdür. Mevcut hükümette benimle beraber altı İTÜ’lü arkadaşımız kabinede görev aldı. Türkiye’nin kalkınmasına büyümesine büyük katkı sağlayan İTÜ’lüler var. Gelişmiş üniversitelerle ülkemizin büyümesine katkı sağlayabiliriz.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Karaca: İTÜ mezunlarının desteğiyle daha da güçlenecek

İTÜ Mezunlar Zirvesi’nde konuşan İTÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Karaca, İTÜ’nün başarıları ve stratejik hedefleri hakkında bilgiler paylaştı. Ayrıca İTÜ’nün yaşayan 130 bin mezununun sanal bir ortamda bir araya getirmek üzere kurulan “Mezun Platformu’nun” lansmanı yapıldı.

İTÜ Rektörü Prof.Dr. Mehmet Karaca, üniversitelerin tarihsel sürecini anlatarak, “Mükemmel bir mezun portföyümüz var. Onlarla gurur duyuyoruz. Siyaset, iş dünyası, sanat dünyası başta olmak üzere cerrah olan mezunumuz bile var” diye konuştu. Dünyada üniversite kavramının değiştiğini aktaran Prof. Dr. Karaca, üçüncü nesil üniversite tanımına uygun tek üniversitenin İTÜ olduğunun altını çizdi. Prof. Dr. Karaca şunları söyledi:

“Üniversitelerin alt yapısını Bilgi Ekonomisine çevirmek istiyoruz. Akademisyenler, bilginin de ticarileşeceğini görerek firma kurmaya baladılar. Üçüncü nesil üniversite içerisinde firma kuran akademisyen sayısı oldukça fazla. Dünya alanlarına göre üniversite sıralamalarında ilk 100-200 içerisinde yer alıyoruz. En son olarak GreenMetric’te yani yeşil kampüs sıralamasında dünyada 77. Türkiye’de de birinci sıradayız. Mezun ilişkilerinde yeni trend olan sosyal medyayı da kullanmaya başlıyoruz. İTÜ mezunlarını buluşturan platformun ilk üyesi Sayın Başbakan Binali Yıldırım olacaktır”.

İtüBinali yıldırımMezunlar günü buluşması

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : İTÜ'lüler mezunlar zirvesinde buluştu mobil ekran
Modern sayfa : İTÜ'lüler mezunlar zirvesinde buluştu
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/222790