'YÖK Doktora Bursu' başvuruları başladı

Yazıcı Görünümü 20.08.2019 10:49:51 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/egitim/universiteler/222670/yok-doktora-bursu-basvurulari-basladi.html

YÖK, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 tematik alanda YÖK Doktora Bursu adı altında burslar verecek.


'YÖK Doktora Bursu' başvuruları başladı

Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen öncelikli alanlarda ülkemizin doktoralı insan kaynağına olan ihtiyacını karşılamak üzere, yurtiçindeki devlet üniversitelerinde 100 tematik alanda YÖK Doktora Bursu verilecek.

YÖK'ün internet sitesinde yer alan habere göre bursa başvuru şartları şöyle:

Yükseköğretim Kurumları, başvurmak istedikleri alanlara ilişkin Başkanlığımıza 08 Aralık 2017 – 22 Aralık 2017 (Saat17:00) tarihleri arasında https://webuyg.yok.gov.tr/doktora adresinden başvuru yapacak olup, ayrıca doldurulan formun Rektörlükler aracılığıyla üst yazı ekinde Başkanlığa gönderilmesi gerekmekiyor

Yükseköğretim Kurumları,"100/2000 YÖK Doktora Bursu Başvuru Formu"nda istenilen verilerin girişini yapmak üzere belirleyecekleri kişiyi YÖKSİS'te* yetkilendirmeleri gerekmektedir.

Yetkilendirme ilgili Yükseköğretim Kurumunun Personel Dairesi Başkanlığı tarafından yapılacaktır.

*YÖKSİS Rol Adı: "100/2000 YÖK Doktora Bursu"

Başvuru yapılan her bir program için https://webuyg.yok.gov.tr/doktora (web sitesinin internet explorer tarayıcısında açılması gerekmektedir.) adresinde bulunan Başvuru Formu'nun, eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir.(Başvuru Formun PDF formatına ulaşmak için tıklayınız. Bu format sadece bilgi amaçlıdır)

Yükseköğretim Kurumları ilan edilen öncelikli alanlardan, en fazla 10 alan için en az 3 kontenjan talep edilerek başvuru yapabilecektir. (Bu kapsamda önceki dönemlerde desteklenmesi uygun bulunan öncelikli alanlar için de başvuru yapılabilecektir.)

Geçmiş dönemlerden hiçbir kontenjan 2017-2018 eğitim öğretim yılı bahar dönemine aktarılmayacaktır.

Önemli: Bu duyuru sadece Devlet Yükseköğretim Kurumları içindir. Öğrencilere yönelik başvurular bu başvuruların sonuçlanması sonrasında kontenjan hak eden üniversitelerce ilan edilecektir.

YökDoktora bursuYök bursuYök bursu başvuru koşulları

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : 'YÖK Doktora Bursu' başvuruları başladı mobil ekran
Modern sayfa : 'YÖK Doktora Bursu' başvuruları başladı
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/222670