Erdoğan: Türkiye artık gücünün bilincindedir

Yazıcı Görünümü 18.07.2019 20:10:24 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/guncel/olaylar/222049/erdogan-turkiye-artik-gucunun-bilincindedir.html

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye artık gücünün, imkanlarının, yapabileceklerinin bilincinde bir ülkedir.' dedi.


Erdoğan: Türkiye artık gücünün bilincindedir

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Konya Mevlana Meydanı'ndaki toplu açılış töreninde, yaptığı konuşmada, 'Türk milletinin, yeniden gerçek gücünün ve sınırlarının farkına varması karşısında adeta birileri kudurmuş durumdalar. Türkiye artık gücünün, imkanlarının, yapabileceklerinin bilincinde bir ülkedir. Türk milleti, yüzlerce milyon kardeşiyle birlikte yeniden kurulan dünyada hak ettiği yeri almanın kararlığı içindedir.' dedi.

'Türkiye'nin bu dirilişinden, silkinişinden, yükselişinden rahatsız olanlar, terör örgütleriyle el ele verip önümüzü kesmeye, bizi yeniden kendi biçtikleri dar gömleğe sığdırmaya çalışıyorlar.' diye Erdoğan, şunları söyledi:

'Halbuki biz, gönlümüze çizilen hudutların darlığına isyan eden bir milletiz, kükreyen bir milletiz. Türkiye'ye 'Irak'ta, Suriye'de, Somali'de, Afrika'da, Balkanlarda, Kafkaslarda ne işin var' diyenlere sormak lazım, peki sizin buralarda ne işiniz var? Öyle mi? Çünkü bunların derdi yok. Bizim derdimiz var, derdimiz. Biz dertliyiz. Biz buralardayız çünkü bizim bu coğrafyaların hepsiyle de çok güçlü tarihi ve insani bağlarımız var. Buralarda ağlayan her çocuğun gözyaşını silmek, başını okşamak bizim boynumuzun borcudur.'

Recep Tayyip ErdoğanKonya

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Erdoğan: Türkiye artık gücünün bilincindedir mobil ekran
Modern sayfa : Erdoğan: Türkiye artık gücünün bilincindedir
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/222049