Gözlerine İyi Bakın

Yazıcı Görünümü 23.07.2019 16:22:21 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/aile/cocuk/21373/gozlerine-iyi-bakin.html

Uzmanlar, çocuklarda ilk göz muayenesi için en ideal zamanın 6. ay olduğunu söylüyor.


Gözlerine İyi Bakın

Çocuklarda, zamanında tespit edilerek tedavi edilmeyen göz bozukluklarının, göz kayması, göz tembelliği, şaşılık gibi hastalıklara yol açabileceği belirtiliyor.

Op. Dr. Mehmet Mulun, bu durumun çocukların hayat boyu az görmesine, derslerinde, spor aktivitelerinde ve hayatlarının birçok alanında başarısız olmasına sebep olabileceğini dile getirdi. Mulun, çocukların göz muayenelerinin düzenli olarak yapılması gerektiğini vurguladı. Çocukların şikâyetleri olmasa da ilk göz muayenesi için ideal zamanın bebeklerde 6. ay, çocuklarda 3 yaş olduğunu belirten Mulun, teşhis ve tedavide geç kalınarak çocukların hayatlarının karartılmaması gerektiğini söyledi.

Mulun, siyah görünmesi gereken göz bebeklerinde beyaz leke, ailede göz tembelliği ve bozukluğu, prematüre doğum, gözlerin sık ovuşturulması, başın bir yana eğerek bakma ve cisimleri sürekli gözüne yakın tutma gibi durumların fark edilmesi ile birlikte göz hastalıkları konusunda uzman göz hekimine gidilmesi gerektiğini dile getirdi. Mulun ayrıca doğduktan hemen sonra, 6. ayda, 3 yaşında, okula başlamadan önce ve eğitim hayatı boyunca her yıl düzenli olarak göz muayenelerinin yapılmasının göz sağlığını korumak için önemli olduğunu sözlerine ekledi.

Göz bozukluklarıGöz muayenesiGöz tembelliği

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Gözlerine İyi Bakın mobil ekran
Modern sayfa : Gözlerine İyi Bakın
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/21373