Bakan Işık: "Önceliğimiz Münbiç'tir. Verilen sözleri tutmasını bekliyoruz."

Yazıcı Görünümü 22.08.2019 06:54:32 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/guncel/politika/211866/bakan-isik-onceligimiz-munbictir-verilen-sozleri-tutmasini-bekliyoruz.html

Milli Savunma Bakanı Işık, "Türkiye'nin önceliği Münbiç'tir. Başta ABD olmak üzere koalisyon güçlerinden bu konuda Türkiye'ye verilen sözleri tutmasını bekliyoruz." dedi.


Bakan Işık:

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Balıkesir Valiliğini ziyaretinde bir gazetecinin "Münbiç'te hareketlilik var. Bununla ilgili değerlendirmelerinizi alabilir miyiz?" sorusu üzerine, Bab'ın DEAŞ'tan temizlenmesinden sonra önceliği Münbiç'e verdiklerini söyledi.

Işık, bu aşamada bölgede ciddi bir hareketlilik başladığına dikkati çekerek, şunları kaydetti:

"Önce DEAŞ bazı yerleri rejime bıraktı. Şimdi de gördüğümüz kadarıyla PYD, YPG, bazı yerleri rejime terk ediyor. Bu, aslında PYD'nin DEAŞ'ın ve rejimin birlikte zaman zaman hareket ettiği iddiamızı doğrulayan, ispatlayan bir gelişme. Yani birbirine düşman gibi görünen pek çok yapının kolaylıkla bir araya geldiğini şu birkaç günlük hareketlilikten gördük. Bu noktada tabii Türkiye'nin önceliği şuanda Münbiç'tir. Başta ABD olmak üzere koalisyon güçlerinden bu konuda Türkiye'ye verilen sözlerini tutmasını bekliyoruz. Fırat'ın batısındaki PYD, PKK unsurlarının kesinlikle Fırat'ın batısından yani Münbiç'ten çekilmesini bekliyoruz, bunu da istiyoruz. Bu ABD'nin Türkiye'ye taahhüdüdür. Bu taahhüdün en kısa sürede yerine getirilmesini bekliyoruz. Bu noktada da çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz."

Fikri ışıkMünbicKoalisyon güçleri

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Bakan Işık: "Önceliğimiz Münbiç'tir. Verilen sözleri tutmasını bekliyoruz." mobil ekran
Modern sayfa : Bakan Işık: "Önceliğimiz Münbiç'tir. Verilen sözleri tutmasını bekliyoruz."
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/211866