ABD Başkanı Trump'tan medyaya ağır sözler

Yazıcı Görünümü 22.08.2019 01:48:01 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/dunya/ulkeler/211193/abd-baskani-trumptan-medyaya-agir-sozler.html

ABD Başkanı Trump, Florida'daki mitingde, 'Medya, artık problemin büyük bir parçası haline geldi ve aynı zamanda yozlaşmış sistemin de bir parçası.' eleştirilerinde bulundu.


ABD Başkanı Trump'tan medyaya ağır sözler

ABD Başkanı Trump, 20 Ocak'ta başkanlık koltuğuna oturduktan sonraki ilk mitingini Florida eyaletinin Melbourne kentinde düzenledi.

Eşi Melania Trump ile birlikte geldiği miting alanında 9-10 bin kişilik kalabalığa hitap eden Trump, hem 1 aylık ekonomi icraatlarını anlattı hem de koltuğa oturduğu günden bu yana ciddi sorunlar yaşadığı bazı medya kuruluşlarını isim vermeden eleştirdi.

'Medya, artık problemin büyük bir parçası haline geldi ve aynı zamanda yozlaşmış sistemin de bir parçası.' ifadesini kullanan Trump, ABD'nin 'Kurucu Babaları'nın da o dönemlerde medyayla mücadele ettiklerini ve gerçeğin haberlerde anlatılandan bazen farklı olduğunu kaydetti.

Medyanın elinde bir delil olmadan kendi yönetimi hakkında birçok konuda yalan haber yaptığını iddia eden Trump, 'Medya insanlara yalan söylediğinde bunun öylece yanlarına kar kalmasına izin vermeyeceğim.' dedi.

'Medyanın kendi ajandası var'

'Medyanın kendi ajandasına sahip olduğu' ve 'bu ajandanın Amerikan halkının ajandasını yansıtmadığı' görüşünü dile getiren Trump, başkanlık ön seçimlerinde yarışmaya başladığı günden bu yana medyanın kendisini yenemediğini ve halkın oylarıyla başkanlık koltuğuna oturmaya hak kazandığını anlattı.

Konuşmasının büyük bölümünde aldığı ekonomik kararların, Amerikan halkının refahına katkı yapacak kararlar olduğunu vurgulayan Trump, Trans-Pasifik İşbirliği Anlaşmasından (TPP) geri çekilme süreci gibi örnekler verdi.

Nüfusunun çoğunluğu Müslüman 7 ülke vatandaşlarına 3 ay vize yasağı getiren ve federal bir yargıç tarafından yürütmesi durdurulan kararnameyle ilgili de konuşan Trump, yakın zamanda 'ülke sınırlarını korumak için benzer bir adım daha atacağını' söyledi.

Donald TrumpAbd başkanıTrumpTrump icraatlar

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : ABD Başkanı Trump'tan medyaya ağır sözler mobil ekran
Modern sayfa : ABD Başkanı Trump'tan medyaya ağır sözler
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/211193