Türkiye Ortadoğu’da Güçleniyor

Yazıcı Görünümü 20.10.2019 09:05:50 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/guncel/dis-politika/20089/turkiye-ortadoguda-gucleniyor.html

Ekonomi ve Dış Politika Araştırmalar Merkezi (EDAM) ile birlikte '6. Radikal-EDAM Gazeteciler Toplantısı'nı gerçekleştirdi.


Türkiye Ortadoğu’da Güçleniyor

EDAM'ın gerçekleştirdiği 6. Radikal-EDAM Gazeteciler Toplantısı’nın ilk oturumda, Türkiye’nin son dönemde Ortadoğu’da yürüttüğü dış politika ve Türk dış politikasında gözlenen ‘değişim’  tartışıldı. 6-9 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen ikinci oturumda seçimler sonrası Kıbrıs konusu ele alınırken, son oturumda da Kafkaslar siyaseti genelinde Türkiye, Ermenistan, Azerbaycan ve Rusya ilişkileri tartışıldı.

Kimler katıldı?

Ahu Yiğit (EDAM), Alkis Courcoulas (Athens News Agency), Alvaro de Soto (BM’nin eski Kıbrıs özel temsilcisi), Andrew Finkel (Today’s Zaman), Aristotelia Peloni (Ta NEA), Aslı Aydıntaşbaş (Milliyet), Cengiz Aktar (Vatan), Daniel Steinvorth (Der Spiegel), David Judson (Hürriyet Daily News), Egemen Bağış (Başmüzakereci ve Devlet Bakanı), Erdal Güven (Radikal), Funda Özkan (Radikal), Hugh Pope (Uluslararası Kriz Grubu), İsmet Berkan (Radikal), John Water (Irish Times), Marc Ansaldo (La Repubblica), Margaretha Kopeinig (Kurier), Nur Batur (Sabah), Özdem Sanberk, (emekli büyükelçi), Pınar Elman (EDAM), Rana Birden Çorbacıoğlu (Bahceşehir Üniversitesi), Senem Aydın Düzgit (EDAM/Bilgi Üniversitesi), Serhat Güvenç (Bilgi Üniversitesi), Simon Cameron Moore (Reuters), Sinan Ülgen (EDAM), Soli Özel (HaberTürk), Toby Vogel (European Voice), Tümay Tuğyan (Kıbrıs Yeni Düzen Gazetesi)

Toplantıda Türk dış politikasının geleceği de konuşuldu. Türkiye, bugün olduğu gibi gelecekte de bölgede sözü geçen bir aktör olma hedefini sürdürecek. 

Dış politikaOrtadoğuAdamSiyasetAbd

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Türkiye Ortadoğu’da Güçleniyor mobil ekran
Modern sayfa : Türkiye Ortadoğu’da Güçleniyor
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/20089