İhsan Eliaçık'ın şarkılı türkülü cami hayali

Yazıcı Görünümü 22.10.2019 23:00:50 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/inanc/ibadethaneler/142688/ihsan-eliacikin-sarkili-turkulu-cami-hayali.html

İhsan Eliaçık hayalindeki cami projesini anlattı. Cemevi cami karışımı bir cami yapmak istediğini söyleyen Eliaçık, "Camide kadınlar da olacak, şarkı da olacak, türkü de söylenecek." şeklinde konuştu.


İhsan Eliaçık'ın şarkılı türkülü cami hayali

Gezi Parkı olaylarındaki çıkışıyla gündem oluşturan Antikapitalist Müslümanlar grubunun lideri İhsan Eliaçık, Karadeniz TV'de yayınlanan programında yine tartışma yaratacak sözler söyledi. Programda mevcut cami sistemini eleştiren Eliaçık, hayalindeki camii projesini anlattı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

'CAMİDE ŞARKI DA OLACAK TÜRKÜ DE'

Şu anki camileri 'saltanat camii' olarak nitelendiren Eliaçık, bu camilerde halkın sözünün geçmediğini ileri sürdü. Eliaçık, "Salatgah" cami projesini anlattı. İşte Eliaçık'ın o sözleri;

'Benim "Salatgah" projem var. Bu Diyanet, şu İstanbul'daki camilerden bir tanesini bana versin, 3 ay içerisinde salatgah neymiş, Pegamber'in mescidi nasıl olurmuş göstereceğim. 3 ay içerisinde o caminin adını değiştireceğiz, "Salatgah" koyacağız.

ŞENLİK OLACAK KADINLAR OLACAK HER ŞEY OLACAK

Cemevi ve cami karışımı bir yer olacak burası. Her şey olacak yani; şenlik de olacak, cıvıltı olacak, insan olacak, kadınlar olacak... Namaz da kılınacak, türkü de söylenecek... İmamlık ve müezzinlik kalkacak.'

Haber 7

İhsan eliaçıkSalatgahCami hayali

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : İhsan Eliaçık'ın şarkılı türkülü cami hayali mobil ekran
Modern sayfa : İhsan Eliaçık'ın şarkılı türkülü cami hayali
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/142688