İşte MEB'in dershane çözümü

Yazıcı Görünümü 12.11.2019 16:18:23 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/egitim/mesleki-egitim/141320/iste-mebin-dershane-cozumu.html

Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı halk eğitim merkezlerinde üniversite sınavlarına, sınavla öğrenci alan liseler ile meslek sınavlarına hazırlık kursları açılabilecek


İşte MEB'in dershane çözümü

Açıklamada, yaygın eğitim faaliyetleri kapsamında ''Kişisel Gelişim ve Eğitim'' alanı altında açılan destekleyici kurslarda yapılan düzenleme hatırlatıldı.

Buna göre, fen, sosyal bilimler, Anadolu liseleri, Anadolu öğretmen, güzel sanatlar ve spor liseleri; Anadolu imam hatip ve imam hatip liseleri ile genel, mesleki ve teknik liseleri öğrencileri için ''Ortaöğretim Kurumları Öğrencilerine Yönelik Destekleyici Kurslar'' açılabilecek. Üniversiteye hazırlık kursları da bu kapsamda olacak.

Öte yandan Anadolu liseleri, fen lisesi ve kolejlere hazırlık kurslarıyla bursluluk ve yatılılık sınavlarına hazırlık için ise ''Ortaokul Öğrencilerine Yönelik Destekleyici'' kurslar açılabilecek.

Halk eğitim merkezlerinde ayrıca kaymakamlık, hakimlik, müfettişlik gibi meslek sınavlarına hazırlık kursları da düzenlenebilecek.

Tüm kurslarda 256 saat ders verilebilecek. Destekleyici kursların içerikleri, bireylerin ihtiyaçları ve kurumların imkanları doğrultusunda merkezler ve milli eğitim müdürlüklerince hazırlanacak.

Kurslara katılanlara ''Kurs Bitirme Belgesi'' yerine, ''Katılım Belgesi" verilecek.

AA

MebDershane

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : İşte MEB'in dershane çözümü mobil ekran
Modern sayfa : İşte MEB'in dershane çözümü
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/141320