Bülent Arınç'tan müdüre Arapça fırçası

Yazıcı Görünümü 13.10.2019 23:01:50 -
url
http://www.on5yirmi5.com/haber/guncel/dis-politika/103764/bulent-arinctan-mudure-arapca-fircasi.html

Adana'da tarihi Ulucami'yi ziyaret eden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, çiniler üzerinde yazan Arapça yazıyı okuyamayan müdüre kızdı...


Bülent Arınç'tan müdüre Arapça fırçası

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Adana'da deprem sırasında çok değerli çinileri çalınan tarihi Ulucami'yi gezdi. Çiniler üzerinde yazan Arapça yazıyı okuyamayan Vakıflar Bölge Müdürü Murat Saraçoğlu'na kızdı, yazıyı okuyan Basın Yayın Enforormasyon İl Müdürü Mustafa Keleş'i ise övdü, "Siz yer değiştirin" dedi.

Arınç, tarihi Ulu Cami ve Medresesini gezdi. Ayakkabılarını çıkartıp camiye giren Arınç'ın dikkatini Adana depreminden sonra çalınan çiniler çekti. Arınç, çiniler üzerindeki Arapça yazının ne anlama geldiğini sordu. Cevap veren olmayınca Vakıflar Bölge Müdürü Murat Saraçoğlu'na "Siz ne yazdığını biliyor musunuz?" diye sordu.

Müdür Saraçoğlu'nun bilmediğini söylemesi üzerine Arınç, "Siz ne mezunusunuz?" diye tekrar sordu. Müdür Saraçoğlu, ziraat mühendisi olduğunu söyledi. Bu sırada, Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Mustafa Keleş, Bismillahirrahmanirrahim diyerek başlayan yazıyı okuması üzerine Arınç şaşırdı. Arınç, "Siz yer değiştirin" dedi.

'EMREDİYORUM OKU'

Cami Medresesinde açılan resim kursu sergisini de gezen Arınç'a Seyhan İlçe Belediye Başkanı Azim Öztürk çini tablo hediye etti. Adana Valiliği de yapan Ziya Paşa'nın mezarının başına gelen Arınç, Ziya Paşa'nın şiirlerinden beyit okudu. Daha sonra, Belediye Başkanı Öztürk'e "Sen de bir beyit oku" dedi. Öztürk'ün "Haddimi aşmam" sözü üzerine Arınç, "O zaman emrediyorum" dedi. Gülüşmelerin ardından Arınç ve beraberindekiler Ramazanoğlu Konağını gezdi. Çıkışta gazetecilerin gündemle ilgili, "Çok geç oluyor, açıklama yapar mısınız?" sorusuna Arınç,"Benim sözlerim geç olmaz" diyerek cevap verdi.
 

 

Bülent arınçArapçaMüdür

kaynak : on5yirmi5.com
Mobil sayfa : Bülent Arınç'tan müdüre Arapça fırçası mobil ekran
Modern sayfa : Bülent Arınç'tan müdüre Arapça fırçası
Kısa adres : http://www.on5yirmi5.com/103764