Matemin ve sevincin bayramı: Nevruz
Toplum

Matemin ve sevincin bayramı: Nevruz

Yeni yılın başlangıcı, baharın müjdecisi ve doğa bayramı olarak kabul gören Nevruz Bayramı, asırlardır süren gelenekleriyle Anadolu'da halen kutlanıyor.

‘İthal’ suçlu
Toplum

‘İthal’ suçlu" 4 binden fazla !

Türkiye’de dünyanın hemen her ülkesinden 4 binin üzerinde yabancı uyruklu cezaevinde. Suçlu verilerinde İranlıları kaçıran Afgan ve Pakistanlılar, işadamı dolandıran Suriyeliler, kuyumcu soyan Türkmenler de yer alıyor. İşlenen suçlara ise sahte para basımı ve insan tacirliği de eklendi

+ En Yeniler

İstanbul'un göbeğinde dehşet taksisi
Dünya Hali

İstanbul'un göbeğinde dehşet taksisi

İstanbul Bakırköy’de iki genç, mobil uygulama üzerinden çağırdıkları takside tam anlamıyla dehşeti yaşadı. Taksici tarafından ölümle tehdit edildiklerini öne süren iki genç, başka taksiciler tarafından da darp edildiklerini anlattı. Polise ayrıntılı ifade veren iki gencin başından geçenleri sosyal medya hesaplarında paylaşması sonrası şirketten açıklama geldi. Açıklamada olaya karışan taksicinin sistem dışı bırakıldığı, olayın mağduru iki gence her türlü desteğin verileceği açıklandı.

Bugün hava nasıl olacak? 27 Mart 2017
Çevre

Bugün hava nasıl olacak? 27 Mart 2017

Sıcaklık Marmara, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında 4 ila 8 derece olmak üzere iç ve batı bölgelerde azalacak diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rezalet! Salavatlı defile provokasyonu
Moda

Rezalet! Salavatlı defile provokasyonu

Gezi çapulcusu Modacı Murat Aytulum’un, yarı çıplak kıyafetlerden oluşan koleksiyonunu tanıttığı defilede, Peygamberimize (SAV) saygının bir ifadesi olan Salavat-ı Şerif’in okunması infiale sebeb oldu. Akit’e konuşan ilahiyatçılar, bu rezaletin İslami değerleri hafife almak olduğunu ve toplumda tahribata yol açabileceğini ifade ettiler.

Bugün hava nasıl olacak? (26.03.2017)
Çevre

Bugün hava nasıl olacak? (26.03.2017)

Marmara'nın kuzeyinde 3 ila 5 derece artacağı, iç ve batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Öne Çıkanlar

Okula hoş geldin karikatürleri
YAŞAM

Okula hoş geldin karikatürleri

2014-2015 eğitim-öğretim yılı bugün başladı. Tüm öğrenci arkadaşlarımıza zihin açıklığı dilerken biraz moral olsun diye onları en güzel okul karikatürleriyle baş başa bırakıyoruz.

Haftasonu hava nasıl olacak?
Doğal Yaşam

Haftasonu hava nasıl olacak?

İstanbul’da akşam saatlerinde aralıklı gök gürültülü ve sağanak yağış etkili oldu. Yağış öncesi fırtına, tozu dumana kattı. Peki hafta sonu hava durumu ne olacak. İşte 5 günlük yağış tahminleri..

.


Bugün Çok Okunanlar

YAŞAM bölümündeki diğer sayfalarımız

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.