'Öksürük başladığında antibiyotik almayın'
İlaç

'Öksürük başladığında antibiyotik almayın'

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzman Doç. Dr. Yıldız, Akut bronşit vakalarının yüzde 90'dan fazlası virüsten kaynaklanır. Bu yüzden antibiyotik kullanımı fayda vermez".dedi.

Antibiyotik tükenen tek ilaç türü
İlaç

Antibiyotik tükenen tek ilaç türü

Prof. Dr. Kayacan, 'Antibiyotikler çok önemli bir kaynaktır ve korunmaları gereklidir.Bu nedenle henüz çok geç değil artık harekekete geçmeliyiz.' dedi.

Kanser aşısı bulundu
İlaç

Kanser aşısı bulundu

Küba, sağlık alanında büyük bir başarıya adım attı. Kübalı sağlıkçılar, kanser aşısını buldu.

 Alzheimer tedavisinde 'büyük umut
İlaç

Alzheimer tedavisinde 'büyük umut"

Bilim insanları, test aşamasındaki yeni bir Alzheimer ilacının beyinde oluşan protein plaklarını temizlemeyi başardığını ve tedavi konusunda büyük bir potansiyele sahip olduğunu açıkladı.

İlaç

"Karlı olmadığı için yeni antibiyotik üretilmiyor"

Antibiyotik direnci nedeniyle bakteriler artık tıbbın elindeki ilaçlara adeta ‘kafa tutuyor’. Minik canlılardan yükselen bu sinyaller, insanoğlunu bekleyen felaketin 'ayak sesleri' olarak yorumlanıyor. Enfeksiyon Uzmanı Dr. Derin ise kârlılığını yitirdiği için ilaç firmalarının da artık yeni antibiyotik üretmediklerini söylüyor.

İmmünoterapi nedir?
İlaç

İmmünoterapi nedir?

Kanser tedavisinde bağışıklık sistemini güçlendirmek için kullanılıyor.Kanser tedavisinde kullanılan immünoterapi ilaçları şimdilik erken hastalık dönmelerinde kullanılmıyor, yayılmış, metastaz yapmış hastalarda kullanılıyor.

Çok Okunanlar

Bölüm Manşetleri

Öne Çıkanlar

Bu yiyecekler kanserden koruyor
SAĞLIK

Bu yiyecekler kanserden koruyor

Araştırmalar 170 adet kanser türünün 132′sinde antioksidan açısından zengin sebze ve meyve tüketerek beslenmenin kansere karşı koruyucu etkisinin olduğu gösteriyor.

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.