Mideniz de grip olabilir
Hastalıklar

Mideniz de grip olabilir

Halk arasında ‘mide gribi’ olarak adlandırılan viral gastroenterit, özellikle mide ve bağırsakları etkileyerek halsizlik ve kusmayla kendini gösteriyor. Özellikle küçük çocuklarda, yaşlılarda ve bağışıklık sistemi zayıf kişilerde çok ciddi sorunlara yol açabilen hastalık, kolayca bulaşabildiği için büyük salgınlara da neden olabiliyor.

Kendi dokusundan meme mümkün!
Hastalıklar

Kendi dokusundan meme mümkün!

Her 8 kadından birinin kapısını çalan meme kanseri, kadınlar için ayrı bir sıkıntıyı beraberinde getiriyor. Zira memenin kaybı işten aile hayatına, sosyal ve psikolojik durumuna kadar kişinin tüm yaşantısını olumsuz etkiliyor.

Yetersiz uyku grip riskini artırıyor
Hastalıklar

Yetersiz uyku grip riskini artırıyor

Özellikle mevsim geçişlerinde daha sık görülen gripten korunmak aslında sanıldığı kadar zor değil. Doğru beslenerek, kişisel hijyene önem vererek, günde en az 7 saat uyuyarak ve açık havada yürüyüş yaparak bağışıklık sistemini güçlendirmek, gribi önlemede yardımcı oluyor.

Meme kanserinin 7 sinyali
Hastalıklar

Meme kanserinin 7 sinyali

En sık görülen kanser türlerinden iri olan meme kanseri ülkemizde her 8 kadından birini etkilemekte.Meme kanserinde erken tanı hayat kurtarmaktadır. Meme kanserinden kurtulmak için bu belirtileri ihmal etmeyin...

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.