Tiyatro

"Bersisa" oyunu izleyiciyle buluştu

Hazreti Mevlana’nın bir meselinden yola çıkan Devlet Tiyatroları oyunu Bersisa, Cennet Kültür Merkezi’nde bulunan Küçükçekmece DT Sahnesi'nde prömiyerini yaptı.

Şehir Tiyatroları kadar özgür bir kurum yok
Tiyatro

Şehir Tiyatroları kadar özgür bir kurum yok

İBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Abdurrahman Şen,"Dünyanın hiçbir yerinde burası kadar özgür bir yer yok. Ayaktakımı Arasında'dan Zengin Mutfağı'na kadar uzanan oyunlar bu dönemde oynanıyorsa biz özgür değiliz diyenlerin biz sanatçı değiliz diye bağırması lazım" diye konuştu." dedi.

Tiyatro

"Hasan Nail Canat vefatının 11. yılında anılıyor"

2004 yılında vefat eden merhum şair, yazar ve tiyatrocu Hasan Nail Canat, vefatının 11. yılında Bağcılar’da kendi ismini taşıyan Hasan Nail Canat Kültür Merkezi’nde 21 Ekim 2015 tarihinde Çarşamba günü saat 14.00’te anılacak.

Şehir Tiyatroları'nda bu hafta (14-17 Ekim)
Tiyatro

Şehir Tiyatroları'nda bu hafta (14-17 Ekim)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ekim ayının ikinci haftasında 7 oyunla seyirciyle bulusuyor. 14-17 Ekim 2015 tarihleri arasında sahnelenecek oyunlar şöyle; Cyrano de Bergerac, Türkiye Kayası “Bir Göç Hikâyesi”, Zengin Mutfağı, İki Arada Bir Yerde, Ayaktakımı Arasında, Komşum Hitler, Ölü Adamın Cep Telefonu...

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.