Martin Luther King Jr. Üstün Başarı Belgesi 17 yaşındaki  Sinem Oğuz’un
Etkinlikler

Martin Luther King Jr. Üstün Başarı Belgesi 17 yaşındaki Sinem Oğuz’un

ABD’de yaşayan 17 yaşındaki Sinem Oğuz’un Şanlıurfa’daki mülteci kamplarında çektiği ve Türkiye’nin mültecilere yaptığı yardımları dünyaya duyurmayı amaçladığı fotoğraflar ülke genelinde büyük ilgi görüyor. Oğuz’un Amerikan Kongresi dahil Washington’da üç farklı organizasyonla sanatseverlerle buluşan fotoğrafları, son olarak New York’taki “40 Yaş Altı En Etkin 40 Türk Genci” ödül töreninde sergilendi.

Dünyaca Ünlü Yazı Ustaları İstanbul'da Buluşuyor
Etkinlikler

Dünyaca Ünlü Yazı Ustaları İstanbul'da Buluşuyor

Dünyaca ünlü yazı yazma sanatı ustalarının bir araya geldiği en geniş kapsamlı etkinlik İstanbul’da gerçekleştirilecek. Program kapsamında düzenlenecek “Uluslararası Kaligrafist Sergisi” 25 Mart Cumartesi günü kapılarını sanatseverlere açacak.

ANAMED’de Karikatür Tarihi Paneli
Etkinlikler

ANAMED’de Karikatür Tarihi Paneli

19. yüzyılın önemli Osmanlı bürokratlarından Yusuf Franko Kusa Bey’e ait karikatür albümünü ziyaretçilerle ilk kez buluşturan ANAMED, Türkiye’de karikatürün doğuşu, Osmanlı’da sefaret erkânının sosyal hayatı ve çizgilere konu olan Pera’nın ele alınacağı panele ev sahipliği yapacak.

Aliyar'dan Vatan Şairi Mehmet Akif’e destek!
Etkinlikler

Aliyar'dan Vatan Şairi Mehmet Akif’e destek!

Diriliş Ertuğrul oyuncuları, İstiklal Marşı’nın 96. yıl dönümünde ‘Ben Mehmet Akif Ersoy’ adlı oyunun galasına katıldılar. Diriliş Ertuğrul Dizisi’nde Aliyar’ı canlandıran Cem Ucan; “İlk önce kendi ceddimizi, kendi atalarımızı öğrenelim, daha sonra dünya sinemasına bakarız” dedi.

Pera Film, Yugoslav Deneysel Sinemasını  mercek altına alıyor!
Etkinlikler

Pera Film, Yugoslav Deneysel Sinemasını mercek altına alıyor!

Pera Film, Pera Müzesi’nin “Balkanlardan Gelen Soğuk Hava” sergisi kapsamında, sosyalist Yugoslavya’da 1963-1987 arasında üretilen deneysel sanatçı filmlerinden bir seçki sunuyor. Yugoslav Deneysel Sinemasının Form ve Politikası isimli film programı 10 - 12 Mart tarihlerinde ücretsiz izlenebilir!

Çok Okunanlar

Bölüm Manşetleri

Öne Çıkanlar

İşte oyun kitaplarının yazılış hikayesi
Kitap

İşte oyun kitaplarının yazılış hikayesi

Erol Erdoğan tarafından on beş yıllık bir emeğin ürünü olarak hazırlanan oyun kitaplarının ilk beşi KÜLTÜR AŞ tarafından yayınlandı. Erol Erdoğan, oyun kitaplarının yazılış hikayesini anlattı...

İki cami arasında aşk
Kitap

İki cami arasında aşk

Mimar Sinan'ın Mihrimah Sultan'a olan aşkını anlatan İki Cami Arasında Aşk, tarihin en güzel aşklarından birini anlatır..

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.