Dergâh Dergisi’nin aralık sayısı çıktı

Dergâh Dergisi’nin Aralık/ 322. sayısı raflardaki yerini aldı.

KÜLTÜR SANAT .
dergâh dergisi’nin aralık sayısı çıktı

Derginin aralık sayısında Hülya Küçük, Bektâşîlerin Millî Mücadele’ye desteklerini gösteren yeni belgeler yayınlıyor. Beşir Ayvazoğlu ise Basra, Musul ve Bağdat’ta valilik yapan Süleyman Nazif’in ‘Firak-ı Irak’ isimli eserindeki “Fuzûlî-i Bağdadî’den Nef’î-i Erzurumî’ye” başlıklı bölümü, yeniden Musul’u konuştuğumuz bir dönemde gündemimize taşıyor.
 
Dergide, Dergâh Yayınları’nın kurucusu Ezel Erverdi’nin biri mutluluktan diğeri mecburiyetten kaleme alınmış iki yazısı bulunuyor.
 
Dergâh’ın 322. sayısına katkı veren şairler ise: Ufuk AksoyTaner SarıtaşVural KayaCengizhan GençMurat ÇeşmeMert Mevlüt GökçeSüleyman Berç Hacil, Seher Rabia HapilM. Sadi Karademir ve Nazım Payam.
 
Mukadder Gemici ve Aslı Esra Erdoğan Aralık ayının hikâyecileri. Aslı Esra Erdoğan henüz lise öğrencisi ve bu ilk hikâyesiyle gelecek vaat ediyor.
 
Aralık sayısının ‘derkenar’ sütunlarında İbrahim Bilal Durak ve Yakup Altıyaprak’ın yazıları var.
 
Dergide her ay düzenli olarak hikâye eleştirileri kaleme alan Necip Tosun,  Güray Süngü’nün son kitabı ‘Vicdan Sızlar’ı değerlendiriyor. 
 
Bosnalı yazar – Türkolog Amina Siljak Jesenkovic, ‘Derviş ve Ölüm’ romanıyla tanıdığımız Mehmet Selimoviç’i Dergâh için kaleme almış. 
 
Alâattin KaracaHasan Ali Toptaş’ın son romanı ‘Kuşlar Yasına Gider’e ayna tutuyor. 
Aralık ayının ‘Orta Sayfa’ konuğu yazar- hikâyeci Güray Süngü. Süngü, Kadırga semtinde geçen çocukluğundan bugüne, hayat ve edebiyatla ilişkisini paylaşıyor. 
 
Dergâh’ta her ay fotoğraf yazıları kaleme alan Fatma Barbarosoğlu, 322. sayıda da ilginç bir fotoğrafı paylaşıp yorumluyor: Kürk Mantolu Madonnalar. 
 
Mustafa ÖzelYakup Kadri’nin ‘Ankara’ romanı üzerinden, ‘ulus olma’ serüvenini irdelemeye devam ediyor. 
 
Bob Dylan, Nobel’i neden almamalıydı? Feyza Betül Aydın’ın çevirdiği kısa metinde Anna North bu sorunun cevabını veriyor.
 
‘Bir tekke kütüphanesi’ni anlatmak için Cambridge’e giden Fulya İbanoğlu, bu vesileyle görüp yaşadıklarını yazıya döküyor. 
 
Galip Bildirici bir denemesiyle dergiye katkıda bulunmuş. 
 
Dergâh’ın arka kapağımızda her zaman olduğu gibi kısa bir Mustafa Kutlu hikâyesi var: ‘Sarışın.’ Hüzünlü bir hikâye…

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dergâh Dergisi’nin aralık sayısı çıktı

Yorumlar

bu kitap hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Kitaplar

bunlar da ilgi çekebilir Kitap Anasayfa
Genç Öncüler Aralık Sayısı Çıktı!
Kitap

Genç Öncüler Aralık Sayısı Çıktı!

Genç Öncüler Dergisi Aralık sayısında son yıllarda medya etkisi ve geleneksel kodların değişimi ile büyük bir saldırı altında bulunan Aile kurumunu ve bireyselleşme hastalığını ele alıyor.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.