İslâmî Dâvetin Bazı Güncel İlkeleri
İslam

İslâmî Dâvetin Bazı Güncel İlkeleri

"Allah'ın rahmeti ile onlara yumuşak davrandın. Eğer kaba, katı yürekli olsaydın çevrenden dağılır, giderlerdi. Öyleyse onlar(ın kusurları) na bakma, onlar için mağfiret dile..." (Al-i İmran, 159).

Taksim'e yapılacak caminin temeli atıldı
İbadethaneler

Taksim'e yapılacak caminin temeli atıldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Taksim'de cami eksikliğini hep hissettiğini belirterek, "Caminin, Santa Maria Kilisesi'nin yanında olması ve iki mabedin Taksim'e bakması, bu şehrin ne kadar hoşgörülü olduğunun bir sembolüdür." dedi.

İslam

"Aranızda lütufkâr davranmayı unutmayın"

"Müminler hep kardeşlikten söz ederler; evet, Allah Teâlâ müminlerin kardeş olduklarını açıklıyor, sevgili Peygamberimiz de birçok hadiste kardeşlik hukukundan bahsediyor, ama iş uygulamaya gelince herkes elindekini sımsıkı tutuyor.."

+ En Yeniler

Endişemiz Kuranıkerim'i yanlış anlamamızdır
İslam

Endişemiz Kuranıkerim'i yanlış anlamamızdır

"Kuran hükümlerini kendi kafasına göre tarihsel saymasıdır. Kuranıkerim bir hukuk kitabı değildir deyip sonra da ahkâm ayetleri tarihseldir ama ahlak ayetleri evrenseldir demenin ikna edici bir izahı kalmaz."

Tarihselliğe delil gösterilen bazı ayetler
İslam

Tarihselliğe delil gösterilen bazı ayetler

"Allah, 'düşmanlarınıza karşı elinizden geldiğince güç hazırlayın' buyurduktan sonra, 'savaş atları edinin' demişse, bu hükmün farz olan birinci kısmının yanında, tavsiye olarak söylenen ikincisi bitmiş ve artık yürürlükten kalkmış olmaz, sade o şartlara göre bir örnek verme olarak alınır."

Aile bağı ve yetimler
İslam

Aile bağı ve yetimler

"Yetimlere mallarını verin, temizi pis olanla değişmeyin, onların mallarını kendi mallarınıza katarak yemeyin; zira bu büyük bir günahtır" (Nisa: 2).

İslam

"Kur'an bugün inseydi"

"Elif-lâm-mîm. Bu öyle bir kitap ki, ayetleri muhkem kılınmış, sonra da Hakîm/işinde ve hükmünde hikmetler bulunan ve Habîr/her şeyden haberdar olan Allah tarafından tek tek açıklanmıştır" (Hûd 1).

Öne Çıkanlar

Hacılar Peygamber Şehri'nde
İNANÇ

Hacılar Peygamber Şehri'nde

Arafat vakfesi ve bayramı Mekke'de geçirerek hacı olan müslümanlar Hz. Peygamberimizin şehri Medine'ye doğru yola çıkıyorlar

CEVŞEN DUASI nedir? Kaç çeşittir
İslam

CEVŞEN DUASI nedir? Kaç çeşittir

Bir sıkıntısı olanların, isteğine ulaşmak isteyenlerin, korku ve düşmanlıklardan emin olmak isteyenelerin sıklıkla okuduğu ya da üzerinde taşıdığı CEVŞEN DUASI'nın kaynağı ve içeriğini öğrenelim.

Konut kredisi almak caiz mi?
Dinsel Tartışmalar

Konut kredisi almak caiz mi?

İslami konularda verdiği fetvalarla bilinen Prof. Dr. Hayrettin Karaman, kendisine en çok sorulan sorular arasında yer alan bankalardan faizli konut kredisi almanın hükmüne ilişkin soruyu cevaplandırdı...

.


Bugün Çok Okunanlar

İNANÇ bölümündeki diğer sayfalarımız

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.