twitterfacebook

Ücretsiz İstanbul Kültür Haritası

ücretsiz istanbul kültür haritası
Artık İstanbullular ve İstanbul'u gezmek isteyen turistler daha şanslı. Çünkü İBB, İstanbul'un ‘Kültür Haritası’nı çıkardı. İstanbul'un tarihi, doğal, kültürel ve daha pek çok özelliğini içeren harita ücretsiz olarak dağıtılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin hazırladığı en kapsamlı ‘Kültür Haritası’, İstanbullulara ve turistlere ücretsiz olarak dağıtılıyor. İstanbul’un önemli tarihi ve turistik yerleri ile buralara ulaşım imkanının yer aldığı harita, mekanlar hakkında verilen detaylı bilgilerle eşsiz bir hizmet sunuyor.
 

istanbul haritaİstanbul’u daha yakından tanımak isteyen vatandaşlar ve şehrimizi ziyaret gelen turistler, artık çok önemli bir tanıtım kılavuzuna sahip… İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Turizm Müdürlüğü, 3 aylık yoğun bir çalışmanın ardından İstanbul’un en kapsamlı ve en kullanışlı ‘Kültür Haritası’ hazırladı. Türkçe ve İngilizce olarak hazırlanan harita ücretsiz olarak İstanbulluların ve şehrimizi ziyaret eden turistlerin hizmetinde…

Tarihi Yarımada, Eyüp, Üsküdar ve Beşiktaş’ın önemli tarihi ve turistik yerlerinin işlendiği haritada; tarihi camiler, türbeler, kiliseler, sinagoglar, müzeler, kültür merkezleri ve tarihi meydanların yanı sıra, resmi binalar, ünlü caddeler-sokaklar, tiyatro, kütüphane, hastane, spor salonu, koru-park gibi çok aranan mekanlar ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin işlettiği köşkler ve sosyal tesisler de bulunuyor.

Bizans, Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti’ne ait eserlerin farklı tonlarda gösterildiği ‘İstanbul Kültür Haritası’nın arkasında; Tarih Öncesi Dönem, Doğu Roma ve Bizans Dönemi, Klasik Osmanlı Dönemi ile Batılılaşma ve Cumhuriyet Dönemi eserleri, fotoğrafları eşliğinde detaylı olarak anlatılıyor.

istanbul haritaHaritanın en önemli özelliklerinden biri de şehir içi ve şehir dışı ulaşım imkanları ile tarihi mekanlara ulaşan kara, hava, deniz ve raylı sistem güzergahlarının detaylı olarak belirtilmesi. Renkli kuşe kağıda 64x90 santimetre ebatında renkli olarak basılan harita, rahat okunabilirliği, şık tasarımı ve katlanabilir olma özellikleriyle oldukça kullanışlı.

İstanbul’da düzenlenen kongre ve organizasyonlarda özellikle talep edilen ‘İstanbul Kültür Haritası’; Eminönü, Beşiktaş, Üsküdar, Kadıköy meydanları ile Cevahir Alışveriş Merkezi gibi ortak kullanım alanlarından ücretsiz temin edilebiliyor. Şimdiden İstanbullulardan ve ziyaretçilerden yoğun ilgi gören harita, kendi alanında en geniş kapsamlı ilk eser olarak eşsiz bir hizmet sunuyor.

yayın : 26 Ağustos 11:08

istanbul turizm kültür haritası ibb

Yorumlarınız
Adınız

bugun beyoğlunda bulunan b.belediyesi harita müd gittim , burası Eminönü vapur iskelesini tam yanına taşınmış,, fakar calısan beyefendi diyorki ..ücretsiz satılmıyor , yukarıda tanıtımdada diyorki ücretsiz olarak dağıtılıyor dendi , anlamadım gitti!!

Perşembe, 15 Mayıs

arkadaşlar su haritanın kıvrışmamıs hali yokmu büyütüp duvara asmak istiyorum

Çarşamba, 9 Ekim Malesef yok İlhan bey...

arkadaşlar su haritanın kıvrışmamıs hali yokmu büyütüp duvara asmak istiyorum

Çarşamba, 9 Ekim

internetten copy past yapma sansimiz yokmu

Cuma, 29 Nisan

bunu internet üzerinden temin etme şansımız yokmu...?

Perşembe, 31 Mart

hep böyle bir harita istemişimdir bir istanbul aşığı olarak acaba hala dağıtılıyor mu

Perşembe, 10 Şubat

ya of ya

Cumartesi, 9 Ekim


ÇOK OKUNANLAR
ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js