Kuzey Avrupa'nın Görülmesi Gereken 5 Şehri

Kuzey Avrupa’daki görülmesi gereken şehirlerle ilgili tüm bilgileri sizler için derledik.

YAŞAM .
kuzey avrupanın görülmesi gereken 5 şehri

Kuzey Avrupa Özellikle coğrafi özellikleri ile Avrupa bölgesinden daha farklı bir yapıya sahiptir. Biraz daha soğuk iklimin hakim olduğu Kuzey Avrupa'da gezilmesi ve görülmesi gereken pek çok farklı yer bulunmaktadır. Doğa güzellikleriyle de ön plana çıkan şehirler arasında Danimarka’nın başkenti Kopenhag, bölgenin en popüler destinasyonudur. Kuzey Avrupa’daki görülmesi gereken şehirlerle ilgili tüm bilgilere bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kopenhag

Danimarka'nın başkenti olan Kopenhag, Kuzey Avrupa'nın en büyük ve en gelişmiş şehri olarak tanımlanır. Dünyanın en mutlu şehri olarak sıkça karşımıza çıkan bu şehirde bisiklet yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Kültür ve sanatın farklı bir boyutu, yaşam tarzı ve Nordin mutfağı için keşfetmeye değer bir şehir.

 /

Oslo

Norveç’in başkenti Oslo, yaşam standartları açısından dünyanın sayılı şehirlerinden biri. Denizle iç içe bir yer olarak ön plana çıkıyor. Özellikle sosyal yaşantının kaliteli olmasından dolayı yaşam tarzı ilgi çekmektedir. Şehirde düzenli bir yaşam sizleri bekliyor olacak. Ayrıca Oslo’nun çevresinde bulunan birçok köy muhteşem manzaralara sahip.  

Tallinn

Tallinn Kuzey Avrupa'nın saklı kalmış şehirlerinden birisi olarak görülmektedir. Bir Baltık ülkesi olan Estonya’nın yarısı ormanlarla kaplı. Bu yüzden Tallinn seyahatinizde doğaya doyabilirsiniz. Tarihi ve kültürel açıdan da zengin olan Tallinn, Kuzey Avrupa’da görülmesi gereken şehirler arasında yer alıyor.

St. Petersburg

Rusya'nın Kuzey Avrupa bölgeleri arasındaki önemi oldukça fazladır. Ülkenin Coğrafi olarak geniş olması pek çok farklı önemli şehre sahip olmasını doğuruyor. Rusya Bölgesi'nde yer alan St. Petersburg gibi şehirler, Kuzey Avrupa'nın en önemli şehirleri arasında kabul edilir. Rusya’nın Moskova’dan sonra en turistik ikinci şehri olan St. Petersburg, kanalları ve köprüleriyle Kuzeyin Venedik’i olarak adlandırılıyor. Estetik açıdan oldukça güzel olan bu şehir, mutlaka görülmeli.

Doğu Avrupa’nın ve dünyanın en geniş ülkesi Rusya hakkında seyahat bilgileri ve diğer şehirlerle ilgili bilgilere buraya tıkladıktan sonra ulaşabilirsiniz.

 /

Helsinki

Kuzeyin Beyaz Kenti Helsinki, adalar şehri olarak anılır. Avrupa’dan farklı bir yaşam ve kültüre sahip olmasından dolayı seyahat severler tarafından sıkça tercih edilen bir destinasyon. Şehir mimarisi, kültürel zenginlikleri, koyları ve doğal alanlarıyla her kesime hitap eden bir yapısı var. Düzenli ve huzurlu bir yaşam tanıklık edeceğiniz bu şehri atlamayın!

Orta ve Güney Avrupa’nın aksine daha doğal şehirlere sahip Kuzey Avrupa, etkileyici şehirleriyle ön plana çıkıyor. Belirleyeceğiniz güzel bir rota ile keşfe çıkabilir, kültürel ve doğal bir seyahate adım atabilirsiniz!

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kuzey Avrupa'nın Görülmesi Gereken 5 Şehri
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.