MHP, eğitim reformu istiyor: 'Suçlar işlenmeden önce önlem alınmalı'

MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, TBMM Genel Kurulu’nda çocuk istismarının ve kadına şiddetin önlenmesi ve hayvan haklarıyla ilgili önerilerde bulundu. Erdem, “Suçlar işlenmeden önce önlem ne olmalı, bunun üzerinde durmak gerekir. Yani, eğitim sistemiyle ilgili mutlak bir eğitim reformu şart” dedi.

YAŞAM .
mhp, eğitim reformu istiyor: suçlar işlenmeden önce önlem alınmalı

Dün TBMM'de çocuk istismarı ve kadına yönelik şiddetle ilgili gündem dışı söz alan MHP İstanbul Milletvekili Arzu Erdem, çocuk ve istismar kelimeleri ile kadın ve şiddet kelimelerinin asla yan yana gelmemesi gerektiğini bildirdi.

 

 

'NEREDEN BAŞLAMALI?'

 

Erdem, özetle şunları söyledi:

“Kadına şiddetin önüne geçilmesi için acil olarak, mutlaka yeni bir eylem planının geliştirilmesi gerekmektedir; çünkü bu konuda da vakalar gittikçe artmakta ve her birimiz için bir tehlike olarak yine önümüzde durmakta. Hepimiz her şeyden önce evlat sahibiyiz; ‘Bizim başımıza gelmez’, demeyelim, evlatlarımızın başına gelebilir kaygısıyla da mutlaka bu konuyla ilgili şu makamlara oturmuş olan her bir milletvekili arkadaşımızın, her ananın, her babanın, her kadının, her erkeğin aynı hassasiyeti göstermesi gerekiyor. Burada kendimize sormamız gereken soru: Nereden başlamalı? Cinsel istismarın önlenmesi, çocuğa şiddetin önlenmesi, çocuk kaçırmalarının önüne geçilmesi, günlerce bir çocuğun ortadan kaybolmasının önüne geçilmesi için toplum olarak, millet olarak neler yapmalıyız? Bizler milletvekilleri olarak bu evlatların veballeriyle burada oturuyoruz, bizler neler yapmalıyız? İşte, bunun üzerinde gerçek anlamda, ciddi bir çalışma yapılmalı.

 

'İYİ HAL HAKKINDAKİ GİRİŞİMLER YETERLİ Mİ?'

Öncelikle iyi hâl indiriminin kaldırılması yönünde ya da iyi hâl indiriminin verilmemesi yönünde de birtakım girişimler oldu ama yeterli mi? Değil. Aslında suçlar işlenmeden önce önlem ne olmalı, bunun üzerinde durmak gerekir. Yani, eğitim sistemiyle ilgili mutlak bir eğitim reformu şart ve tüm gençlerimizin, çocuklarımızın eğitilmesi gerekiyor, anne babaların eğitilmesi gerekiyor Çocuk istismarı ve ihmalin gün geçtikçe arttığını hepimiz biliyoruz. Unutmuyoruz hiçbirimiz o bacakları kesilen köpeği. Hiçbirimiz o güzel gözleri, boncuk gözlerini unutamıyoruz Leyla bebeğin. MHP olarak bu konunun takipçisi olacak ve Allah’ın izniyle hep birlikte bunların önlenmesi için üzerimize düşeni uyum içerisinde yapacağız."

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git MHP, eğitim reformu istiyor: 'Suçlar işlenmeden önce önlem alınmalı'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz


paykasa

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.