İTÜ'nün 'Ragıp Devres Ödülleri

Ragıp Devres Ödülü, 26 Kasım Çarşamba akşamı İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecek

YAŞAM .

İstanbul Teknik Üniversitesinin (İTÜ), okula en yüksek puanla giren 200 öğrenci içinde en çok öğrencisi bulunan liselere ve bu liselerin fizik, kimya, biyoloji ve matematik öğretmenlerine verilen geleneksel ''Ragıp Devres Ödülleri'' sahiplerini buldu.

İTÜ'den yapılan açıklamaya göre, nitelikli eğitim ve öğretimin temeli olan öğretmenlerin ödüllendirilmesi amacıyla verilen ''Ragıp Devres Ödülü'' kapsamında 2008-2009 eğitim-öğretim yılında İTÜ'de en yüksek puanla 200 öğrenci arasında en çok öğrencisi bulunan ''Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'' ile üniversiteye en çok öğrenci gönderen ''Kadıköy Anadolu Lisesi'' birer bilgisayarla ödüllendirilecek.

Matematik, kimya, biyoloji ve fizik öğretmenlerine verilen para ödülünü, Kabataş Lisesi'nin matematik öğretmeni Hasan Canbulut, fizik öğretmeni Cumhur Işın, biyoloji öğretmeni Kadriye Karabulut alacak. Kimya dalında ödül ise Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'nin öğretmeni Gökşin Sumra'ya verilecek.

1922 İTÜ mezunu yüksek mühendis Ragıp Devres'in girişimiyle 1949 yılında başlatılan ve bugüne kadar devam eden ''Ragıp Devres Ödülü'', 26 Kasım Çarşamba akşamı İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecek.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İTÜ'nün 'Ragıp Devres Ödülleri

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com
Hakkımızda Künye-Biz İletişim
on5yirmi5.com'u takip edin

on5yirmi5 mobil site görünümü