twitterfacebook

İTÜ'nün 'Ragıp Devres Ödülleri

Ragıp Devres Ödülü, 26 Kasım Çarşamba akşamı İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecek

İstanbul Teknik Üniversitesinin (İTÜ), okula en yüksek puanla giren 200 öğrenci içinde en çok öğrencisi bulunan liselere ve bu liselerin fizik, kimya, biyoloji ve matematik öğretmenlerine verilen geleneksel ''Ragıp Devres Ödülleri'' sahiplerini buldu.

İTÜ'den yapılan açıklamaya göre, nitelikli eğitim ve öğretimin temeli olan öğretmenlerin ödüllendirilmesi amacıyla verilen ''Ragıp Devres Ödülü'' kapsamında 2008-2009 eğitim-öğretim yılında İTÜ'de en yüksek puanla 200 öğrenci arasında en çok öğrencisi bulunan ''Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'' ile üniversiteye en çok öğrenci gönderen ''Kadıköy Anadolu Lisesi'' birer bilgisayarla ödüllendirilecek.

Matematik, kimya, biyoloji ve fizik öğretmenlerine verilen para ödülünü, Kabataş Lisesi'nin matematik öğretmeni Hasan Canbulut, fizik öğretmeni Cumhur Işın, biyoloji öğretmeni Kadriye Karabulut alacak. Kimya dalında ödül ise Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi'nin öğretmeni Gökşin Sumra'ya verilecek.

1922 İTÜ mezunu yüksek mühendis Ragıp Devres'in girişimiyle 1949 yılında başlatılan ve bugüne kadar devam eden ''Ragıp Devres Ödülü'', 26 Kasım Çarşamba akşamı İTÜ Ayazağa Yerleşkesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi'nde düzenlenecek törenle sahiplerine takdim edilecek.

yayın : 26 Temmuz 22:58

Yorumlarınız
Adınız


BENZER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
 • 15 soruda af paketi

  15 soruda af paketi

  Öğrenciden esnafa, çiftçiden işadamına kadar 20 milyonu ilgilendiren prim, vergi ve idari para cezaları yeniden yapılandırıldı. İşte 15 soruda barış paketi...

 • Emeklilik bekleyenlere müjde! /

  Emeklilik bekleyenlere müjde!

  Hükümet'in üzerinde çalıştığı yeni torba yasaya göre, emeklilik için yaş ve prim günü sorununa takılan 600 bin kişiye müjdeli haber getirilmesi gündemde.

 • Vakıflardan öğrencilere burs desteği /

  Vakıflardan öğrencilere burs desteği

  Üniversite öğrencilerinin eğitim hayatlarında maddi imkansızlık yaşamalarını bir nebze de olsa engellemeye çalışan vakıflar, burs imkanı sunuyor. Burs ücretleri 150 TL ve 400 TL arasında değişim gösteriyor.

 • Torba yasadan vergi cezalarıyle ilgili ne çıktı? /

  Torba yasadan vergi cezalarıyle ilgili ne çıktı?

  Vergi asıllarının tamamı, cezaların tamamı yeniden yapılandırma kapsamında tahsil edilecek.

 • Gülmeye mi ihtiyacınız var? /

  Gülmeye mi ihtiyacınız var?

  Gülmeye mi ihtiyacınız var? Sosyal medyanın en komik ve ilginç fotoğrafları...

 • Fethullah Gülen'i Zaman Gazetesi yaktı /

  Fethullah Gülen'i Zaman Gazetesi yaktı

  Zaman gazetesinin tirajı üzerinden cemaatin örgüt modeli hakkında ilginç bir matematiksel yapı kuran Dilipak gazetenin tiraj kaybına dikkat çekti.

 • Okula hoş geldin karikatürleri /

  Okula hoş geldin karikatürleri

  2014-2015 eğitim-öğretim yılı bugün başladı. Tüm öğrenci arkadaşlarımıza zihin açıklığı dilerken biraz moral olsun diye onları en güzel okul karikatürleriyle baş başa bırakıyoruz.

 • Sağlık konusunda radikal bilgiler

  Sağlık konusunda radikal bilgiler

  Yazar

 • Davutoğlu:

  Davutoğlu: "Artık muhatabınız benim"

  Başbakan Davutoğlu muhalefet liderlerine seslenerek, “Muhatabınız artık benim, Cumhurbaşkanı değil. O siyaset ve partiler üstü bir konumda” dedi.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js