twitterfacebook

1960 doğumlular anne babasından daha yoksul

1960 doğumlular anne babasından daha yoksul
İngiltere'de yapılan bir araştırma 1960'lı ve 1970'li yıllarda doğan kişilerin ebeveynlerine göre daha yoksul olduklarını ortaya koydu.

Londra merkezli Mali Çalışmalar Enstitüsü'nün (IFS), 1940-1970 yılları arasında İngiltere'de doğan kişilerin ekonomik durumlarını inceleyerek hazırladığı raporda, günümüzde 40'lı ve 50'li yaşlarında olan kişilerin ev sahibi olma ihtimallerinin, kendilerinden 10 yaş büyük kişilere göre çok daha düşük olduğu belirtildi.

Bloomberg HT'de yer alan habere göre, bugün 40'lı ve 50'li yaşlarında olan kişilerin gelirlerinin kendilerinden 10 yıl önce doğanlardan çok yüksek olmadığı ve bireysel emeklilik için birikimlerinin daha az olduğu belirtildi.

Araştırmada, 1960'lı ve 70'li yıllarda doğan kişilerin dikkatsiz harcamaları sonucu bir önceki nesile göre daha az birikmiş parası olduğu da ortaya çıktı. 

1960 ve 1970'lerde doğanların, kendi ebeveynlerine kıyasla ekonomik olarak daha rahat bir emeklilik hayatı yaşamalarının tek yolunun "miras" olduğu vurgulandı. IFS raporuna göre, 1970'lerin sonlarında doğan kişilerin yüzde 70'inin kendilerine miras kalmasını beklediği belirlenirken, 1940'ların ilk yıllarında doğanlarda bu oranın yüzde 28 olduğu kaydedildi.

Raporda ayrıca, ülkede sürekli artan fiyatlardan dolayı ev sahibi olmanın giderek zorlaştığına dikkat çekildi.

yayın : 18 Aralık 10:15

ekonomik durum toplum ingiltere araştırma

Yorumlarınız
Adınız


ÇOK OKUNANLAR
 • Hoca bize dua ediyor

  Hoca bize dua ediyor

  Darbecilikle suçlanan polisler hakkındaki dosya için ifade veren gizli tanık Fatih 25 Aralık'ı anlattı: Hocaefendi bu soruşturmayı yürütenlere dua ediyor' şeklinde konuşuyorlardı. Amaç hükümeti düşürmekti.

 • İşte yeni kimlik kartının tarihi! /

  İşte yeni kimlik kartının tarihi!

  Yerli teknoloji ile üretilecek elektronik kimlik uygulamasının 2015 yılı sonunda tamamlanarak vatandaşlara dağıtılacağı bildirildi.

 • Marmara'ya hortum ve fırtına uyarısı /

  Marmara'ya hortum ve fırtına uyarısı

  Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel, yarın 18.00'den sonra fırtına ve hortum oluşabileceğini Marmara'da deniz seferlerinde aksaklıkların yaşanabileceğini bildirdi.

 • İşte Köşk'ün A takımı! /

  İşte Köşk'ün A takımı!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık dönemindeki ekibini Çankaya Köşkü'ne taşıyor. Erdoğan ile uzun süre çalışan ekibin Köşk'teki görevleri belli oldu. First Lady Emine Erdoğan ise Köşk'te artık yeni bir ekiple çalışacak.

 • Bu otomobiller 30 bin TL'den ucuz /

  Bu otomobiller 30 bin TL'den ucuz

  Türkiyede satılan en ucuz sıfır araçlar hangileri? Türkiye’de satılan en ucuz sıfır arabalar...

 • Süper Lig'de 2014 transferleri /

  Süper Lig'de 2014 transferleri

  Süper Lig'de 2014'ün ilk transfer sezonu bitti. İşte takımların transfer ettiği futbolcular...

 • MEB açıköğretim kayıtları nasıl yapılacak? /

  MEB açıköğretim kayıtları nasıl yapılacak?

  Açık öğretim okullarının 2014-2015 eğitim öğretim yılı 1. dönem kayıtları alınmaya başladı. Kayıt işlemler ve nakiller nasıl yapılacak? MEB Açıköğretim ortaokul ve lise kayıtları ne zaman sona eriyor? İşte detaylar

 • Myanmar, Arakanlıların dönüşünü kabul etti /

  Myanmar, Arakanlıların dönüşünü kabul etti

  Myanmar Yönetimi, Bangladeş’teki 2 bin 400 Arakanlı Müslüman mültecinin evlerine dönmesini kabul etti

 • Hepimizin muhatabı cumhurbaşkanıdır /

  Hepimizin muhatabı cumhurbaşkanıdır

  Başbakan Davutoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarına ilişkin, "Doğru bir yaklaşım değil. Hepimizin devlet temsili anlamında muhatabı cumhurbaşkanıdır" dedi.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js