1960 doğumlular anne babasından daha yoksul

İngiltere'de yapılan bir araştırma 1960'lı ve 1970'li yıllarda doğan kişilerin ebeveynlerine göre daha yoksul olduklarını ortaya koydu.

YAŞAM .
1960 doğumlular anne babasından daha yoksul

Londra merkezli Mali Çalışmalar Enstitüsü'nün (IFS), 1940-1970 yılları arasında İngiltere'de doğan kişilerin ekonomik durumlarını inceleyerek hazırladığı raporda, günümüzde 40'lı ve 50'li yaşlarında olan kişilerin ev sahibi olma ihtimallerinin, kendilerinden 10 yaş büyük kişilere göre çok daha düşük olduğu belirtildi.

Bloomberg HT'de yer alan habere göre, bugün 40'lı ve 50'li yaşlarında olan kişilerin gelirlerinin kendilerinden 10 yıl önce doğanlardan çok yüksek olmadığı ve bireysel emeklilik için birikimlerinin daha az olduğu belirtildi.

Araştırmada, 1960'lı ve 70'li yıllarda doğan kişilerin dikkatsiz harcamaları sonucu bir önceki nesile göre daha az birikmiş parası olduğu da ortaya çıktı. 

1960 ve 1970'lerde doğanların, kendi ebeveynlerine kıyasla ekonomik olarak daha rahat bir emeklilik hayatı yaşamalarının tek yolunun "miras" olduğu vurgulandı. IFS raporuna göre, 1970'lerin sonlarında doğan kişilerin yüzde 70'inin kendilerine miras kalmasını beklediği belirlenirken, 1940'ların ilk yıllarında doğanlarda bu oranın yüzde 28 olduğu kaydedildi.

Raporda ayrıca, ülkede sürekli artan fiyatlardan dolayı ev sahibi olmanın giderek zorlaştığına dikkat çekildi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 1960 doğumlular anne babasından daha yoksul
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.