Havalimanlarında bayram yoğunluğu

Kurban Bayramı tatilini şehir ve yurt dışında geçirmek isteyen çok sayıda vatandaşın yolculukta havayolunu tercih etmesi nedeniyle Atatürk Havalimanı'nda yoğunluk yaşanmaya başladı.

YAŞAM .
havalimanlarında bayram yoğunluğu

Bayram tatilinin 9 gün olması nedeniyle yurt içi ve yurt dışına gitmek isteyenlerin yoğun talebi sebebiyle uçak biletleri günler öncesinden tükendi.

Havaalanındaki otoparkların dolması üzerine yetkililer, vatandaşlara alana toplu taşıma araçlarıyla veya taksiyle gelmeleri konusunda uyarıda bulundu. İşlemlerin yapıldığı gişelerde kuyrukların oluştuğu havalimanından 11-20 Ekim tarihlerinde yarım milyon kişinin yurt dışına çıkacağı tahmin ediliyor.

Ek önlemler alındı

Yetkililer, Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havaalanı'nda bayram öncesi ve sonrasında yaşanacak yoğunlukla ilgili yolcuların mağdur olmaması ve seferlerin aksamaması için ek önlemlerin alındığını, yolcuların aşırı yoğunluk sebebiyle maduriyet yaşamamaları için havalimanlarına erken gelmeleri tavsiyesinde bulundular.

Havalimanındaki yoğunluğun akşam saatlerinde ve hafta sonunda artması bekleniyor.

Havayolu şirketleri ek sefer düzenleyecek

Bazı havayolu şirketleri de Kurban Bayramı öncesinde artan yolcu talebini karşılamak için ek sefer gerçekleştirecek.

Bu kapsamda, Türk Hava Yolları (THY), 14 Ekim'den itibaren bayram boyunca yaşanabilecek yoğunluğu 48 ek seferle çözmeyi amaçlıyor. THY, bu doğrultuda İstanbul çıkışlı olmak üzere Adana'ya 1, Antalya'ya 19, Bodrum'a 4, Dalaman'a 11, Trabzon'a 8 ve Kıbrıs'a 5 ek sefer düzenleyecek.

Pegasus Hava Yolları, 11-21 Ekim tarihlerinde iç ve dış hatlarda toplam 423 ek sefer gerçekleştirecek. Havayolu şirketi, yurt içinde 269, Kıbrıs için 79, yurt dışı için de 75 ilave sefer yapacak.

Atlas-Jet Hava Yolları, bayramda Bodrum ile Lefkoşa'ya mevcutların yanında ilave seferler gerçekleştirecek. Havayolu şirketi, daha önce seferlerini durdurduğunu açıkladığı Balıkesir Koca Seyit Havalimanı'na da bayram tatili boyunca İstanbul'dan karşılıklı seferler yapacak.

Onur Havayolları, gelen talepler doğrultusunda bayram tatilindeki seferlerde uçaklarını geniş gövdeli uçaklarla değiştirecek.

TRT Haber 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Havalimanlarında bayram yoğunluğu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz


paykasa

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.