twitterfacebook

En İyi Yüz Filmi Sen Seç!

en iyi yüz filmi sen seç!
Tüm Zamanların En İyi 100 Filmi’ni şimdi siz seçeceksiniz. Sinema dergisinin düzenlediği bu proje için Agah Özgüç; 350 filmlik bir liste hazırladı.

www.eniyiyuzturkfilmi.com adresinden bu filmleri oylayabilirsiniz.

En İyi Yüz Film Agah Özgüç'ün belirlediği 350 film içinden seçilecek.

Sinema alanında kaynak niteliği taşıyan Sinema dergisi ve televizyon izleme alışkanlıklarında yeni bir dönem başlatan Tivibu; Türk sinemasına damgasını vuran ‘Tüm Zamanların En İyi 100 Türk Filmi’ni belirlemek için önemli bir projeye imza attı…

HERKESE AÇIK!
10 Ekim’e kadar düzenlenecek oylama ile sinema tutkunları ‘En İyi 100 Türk Filmi’ni seçecek. Herkese açık olan oylamaya katılmak için www.eniyiyuzturkfilmi. com sitesine girerek; ünlü sinema eleştirmeni Agah Özgüç danışmanlığındaki ekip tarafından hazırlanan 350 filmlik listeden 10 film seçmek yeterli olacak. Oylama sonucu belirlenecek tüm zamanların en iyi filmleri, Ekim ayında Türk sinemasının ünlü isimlerinin de katılacağı özel bir gecede duyurulacak.

10 TALİHLİ
www.eniyiyuzturkfilmi. com adresinden oylamaya katılanlar arasından yapılacak çekiliş ile belirlenecek 10 talihli de bu özel davete katılma şansını yakalayacak. Proje kapsamında ‘En İyi 100 Türk Filmi’nin tam listesi ise Kasım ayında piyasaya çıkacak derginin ‘Türk Sineması Özel Sayısı’nda okurla buluşacak. Dergide; sinema yazarlarının oylama sonucu belirlenen 100 film üzerine yazdıkları yazılar, oyuncular ve yönetmenlerle nostaljik Türk filmleri üzerine yapılan çok özel söyleşiler de yer alacak.

AGAH ÖZGÜÇ KİMDİR?
1932 yılında doğan Agah Özgüç, 1960 yılında gazeteciliğe başladı. Özgüç, 40 yıldır sinema tarihiyle ilgili kitaplar yazıyor.

Sabah


 

yayın : 10 Eylül 18:35

en iyi yüz film yarışma

Yorumlarınız
Adınız
ÇOK OKUNANLAR
 • 30 yaş ve üstüne sınavsız üniversite

  30 yaş ve üstüne sınavsız üniversite

  12 Mayıs'ta duyurulacak yeni YÖK Yasası'na göre 30 yaş üstü üniversiteye sınavsız girebilecek.

 • Bu besinler gençlik aşılıyor /

  Bu besinler gençlik aşılıyor

  A, C ve E gibi vitaminler, antioksidan etki gösterirerek serbest radikallerin hücrelere zarar vermesine engel olarak yaşlanmayı yavaşlatır. Peki bu vitaminler hangi besinlerde bulunur? İşte cevabı...

 • Cübbeli Hoca medya patronu oluyor /

  Cübbeli Hoca medya patronu oluyor

  Kamuoyunda Cübbeli Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü medya sektörüne giriyor.

 • Telefonda 'lego' dönemi /

  Telefonda 'lego' dönemi

  Google merakla beklenen modüler telefon projesinin detaylarını paylaştı.

 • MEB şube müdürlüğü atama sonuçları açıklandı /

  MEB şube müdürlüğü atama sonuçları açıklandı

  MEB tarafından İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri "şube müdürü" kadrolarına görevde yükselme suretiyle yapılan atama sonuçları açıklandı.

 • Dışişleri'ni dinleyenin kimliği belli oldu /

  Dışişleri'ni dinleyenin kimliği belli oldu

  Suriye zirvesini kaydedip sızdıran kişinin, Dışişleri Bakanlığı'nda çalışan bir alt düzey personel olduğu ortaya çıktı. Dinleme ise masa telefonuna yerleştirilen bir "böcek" kanalıyla yapılmış.

 • 'AK Parti karşıtı blokta çözülme emareleri var' /

  'AK Parti karşıtı blokta çözülme emareleri var'

  7 Şubat kriziyle başlayıp, Gezi olaylarıyla devam eden ve 17 Aralık operasyonlarına uzanan darbe girişimlerini ve çözüm sürecini pek çok insanın 'Balıkçı' olarak tanıdığı İlhami Işık'la konuştuk.

 • IQ değeri yüksek ülkeler /

  IQ değeri yüksek ülkeler

  IQ değeri bizim ne kadar zeki olduğumuzu gösteren uluslar arası bir değerdir. Bu genel olarak yapılan testler ile ortaya çıkar. Bir araştırma firması, ülkelerin IQ değerini hesaplamak için çalışmış. İşte, hangi ülke ne kadar zeki...

 • Abant'ta kerevit istilası /

  Abant'ta kerevit istilası

  Abant Gölü'nde alabalıkların yavrusunu ve yumurtalarını yiyen kerevitlerle mücadele kapsamında 3 haftada 900 kilo kerevit yakalandı.

ÖZEL DOSYALAR
/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js