En İyi Yüz Filmi Sen Seç!

Tüm Zamanların En İyi 100 Filmi’ni şimdi siz seçeceksiniz. Sinema dergisinin düzenlediği bu proje için Agah Özgüç; 350 filmlik bir liste hazırladı.

YAŞAM .
en iyi yüz filmi sen seç!

www.eniyiyuzturkfilmi.com adresinden bu filmleri oylayabilirsiniz.

En İyi Yüz Film Agah Özgüç'ün belirlediği 350 film içinden seçilecek.

Sinema alanında kaynak niteliği taşıyan Sinema dergisi ve televizyon izleme alışkanlıklarında yeni bir dönem başlatan Tivibu; Türk sinemasına damgasını vuran ‘Tüm Zamanların En İyi 100 Türk Filmi’ni belirlemek için önemli bir projeye imza attı…

HERKESE AÇIK!
10 Ekim’e kadar düzenlenecek oylama ile sinema tutkunları ‘En İyi 100 Türk Filmi’ni seçecek. Herkese açık olan oylamaya katılmak için www.eniyiyuzturkfilmi. com sitesine girerek; ünlü sinema eleştirmeni Agah Özgüç danışmanlığındaki ekip tarafından hazırlanan 350 filmlik listeden 10 film seçmek yeterli olacak. Oylama sonucu belirlenecek tüm zamanların en iyi filmleri, Ekim ayında Türk sinemasının ünlü isimlerinin de katılacağı özel bir gecede duyurulacak.

10 TALİHLİ
www.eniyiyuzturkfilmi. com adresinden oylamaya katılanlar arasından yapılacak çekiliş ile belirlenecek 10 talihli de bu özel davete katılma şansını yakalayacak. Proje kapsamında ‘En İyi 100 Türk Filmi’nin tam listesi ise Kasım ayında piyasaya çıkacak derginin ‘Türk Sineması Özel Sayısı’nda okurla buluşacak. Dergide; sinema yazarlarının oylama sonucu belirlenen 100 film üzerine yazdıkları yazılar, oyuncular ve yönetmenlerle nostaljik Türk filmleri üzerine yapılan çok özel söyleşiler de yer alacak.

AGAH ÖZGÜÇ KİMDİR?
1932 yılında doğan Agah Özgüç, 1960 yılında gazeteciliğe başladı. Özgüç, 40 yıldır sinema tarihiyle ilgili kitaplar yazıyor.

Sabah


 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git En İyi Yüz Filmi Sen Seç!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.