104 yaşında emekli oldu

104 yaşında emekli olan ibrahim Eren, ilk maaşıyla eşinin mezarını yaptıracak.

YAŞAM .
104 yaşında emekli oldu

Bursa’da yaşayan 104 yaşındaki İbrahim Eren, Türkiye’de en yaşlı emekli olan kişi oldu. 1908 yılında Siirt’in Eruh ilçesinde dünyaya gelen 6 çocuk ve 60 torun sahibi Eren ilk maaşıyla, 2004’te vefat eden eşinin İstanbul Eyüp Sultan’daki mezarını yaptıracağını, daha sonra da gezeceğini söyledi.

Merkez Osmangazi İlçesi Doğanbey Mahallesi’nde yaşayan ve iş buldukça inşaatlarda çalışan İbrahim Eren emekli olabilmek için geçen yıl SGK Bursa İl Müdürlüğü’ne başvurdu. Ancak ilk kez 39 yıl önce sigortalı olan 104 yaşındaki İbrahim Eren, burada 9 aylık prim gününün eksik olduğunu öğrendi. Prim günlerini doldurmak için 103 yaşındayken bir inşaatta bekçilik yapan İbrahim Eren, 3 bin 600 günü tamamlayınca, emekliliğe hak kazandı.

Eren, “Allah emeği geçen herkesten razı olsun. İlk maaşımla eşimin mezarını yaptıracağım. Ömrümün kalan kısmında ise maaşımla geçineceğim. Ben 104 yaşına kadar ’az ye çok gez’ anlayışıyla yaşadım. Bundan sonra daha çok gezeceğim” diye konuştu.

Milliyet

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 104 yaşında emekli oldu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Deniz Ozan Salı, 21:14

    Benim büyük dedem 104 yaşında öldü.. Way anasını

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz


paykasa

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.