twitterfacebook

Çocuklar İçin santralistanbul!..

çocuklar için santralistanbul!..
İstanbul’da yaşayan çocuklar çok şanslı!.. Neden derseniz, santralistanbul’un kültür, sanat, bilim ve eğlenceye yönelik atölye çalışmaları onları bekliyor…

Santralistanbul Yaz Atölyeleri Programı'nda 4-12 Yaş grubuna yönelik birer haftalık atölye çalışmalarına katılan çocukları zengin ve eğlenceli deneyimler bekliyor.

Her hafta yeni bir atölye çalışmasında meraklı, yaratıcı, araştırmacı çocuklar Çılgın Robotlar, Eğlenceli Elektrik, Yeşil Enerji, santral Sanat Stüdyosu, Küçük Arkeologlar, Minik Şeflerle Yaratıcı ve Eğlenceli Mutfak atölyeleri için santralistanbul’da buluşuyorlar. santralistanbul’da çocuklar dışında gençler için de yepyeni atölyeler var. Gençler dijital fotoğraf, film ve tasarım kurslarına en güncel teknolojiyle donatılmış, yeni stüdyolarda katılacaklar. Gençler özgün mekanlar, stüdyolar, her kursiyere sağlanacak teknolojinin son ürünü profesyonel video/fotoğraf kameraları, dijital kurgu setleri, ses, ışık ve dekor malzemeleriyle sinemacı olmanın sırlarını öğrenecekler. Bu atölyelerde yetişen gençlerin yeni senaryolar ve çektikleri kısa filmlerle Türk sinemasına yeni kan olmaları içten bile değil. Bu atölyelere 9-12 ve 13-16 yaş gurubu gençler katılıyor…

Eylül 2007’den bu yana santralistanbul, İstanbul'un önde gelen kültür, sanat, eğitim ve eğlence merkezlerinden biri haline geldi. Kültürlerarası diyalog ve tartışma ortamı ile kentsel canlanmaya katkıda bulunmayı hedefleyen santralistanbul, uluslararası bir platform olma misyonu ile açılışından bu yana çocuklara ve yetişkinlere yönelik sürdürülen atölye çalışmalarına yepyeni bir teknolojik atölye serisi ekledi. santralgenç adı altında başlayacak atölyeler, konularında uzman genç eğitmenler tarafından yürütülecek.

BİLGİ KÜPÜ GENÇLER

'Video Atölyesi - Işık, Kamera, Oyun!', 'Fotoğraf Atölyesi - Moda Fotoğrafçılığı' ve 'İllüstrasyon Atölyesi' gibi atölye seçenekleriyle film, fotoğraf, bilgisayar ve internet alanlarındaki güncel teknolojilere odaklanan eğitimler gençlerin bu teknolojileri kullanarak kendilerini ifade etme yetilerini ve yaratıcıklarını geliştirmesi amaçlıyor.

Bunun yanı sıra eleştirel bakış açısı oluşturmaya, yeni teknolojiler ve açığa çıkardıkları yararlar veya sorunlar hakkında konuşmaya teşvik ediyor. Her katılımcının kendisine özel verilecek teknolojinin son ürünü fotoğraf makinesini, video kamerasını ve bilgisayarı kullanma imkanına sahip olacağı atöyelerin kontenjanı 12 kişiyle sınırlı, her modül için ücreti ise 375 TL.

ELEKTRONİK MÜZİK

santralistanbul'daki bu alet, elektronik müzik ustası Jan Michael Jarre'yi kıskandıracak müzikler yapmak için size ilham verecek.

ELEKTRİK SANTRALİ ARTIK MUHTEŞEM BİR MÜZE

Osmanlı Devleti'nin kent ölçekli ilk elektrik santrali olan Silahtarağa Elektrik Santralı’nın santralistanbul'a dönüştürülmesi kültür ve sanat alanında gerçekleştirilmiş en kapsamlı projelerden biri olma niteliğini taşıyor.

EĞLENCELİ ELEKTRİK

Vücudunuzda bir lambayı yakacak kadar elektrik olduğunu biliyor musunuz? Ya da patatesin bir saati çalıştırabildiğini? Bu atölyede çocuklar önce piller, motorlar, LED ışıklar, dirençler, diyotlar ile tanışıyor sonra bu malzemelerle ilginç projeler yapıyorlar. Renk makinesi, çizgi film makinesi, titreyen kalem ve diğerleri. Bu çalışmaları yaparken şok olmaya hazır olun!

ÇİMENLER ÜZERİNDE santralpark

Santralistanbul bununla da sınırlı kalmıyor. santralpark’ta, çocukları çimenler üzerinde, ağaçlar arasında çeşitli istasyonlardan oluşan, araştırdıkları, yarattıkları, keşfettikleri dinamik, yaratıcı ve sıra dışı bir oyun alanında diledikleri kadar zaman geçirebilecekleri keyifli bir ortama davet ediyor.

SANTRAL SANAT STÜDYOSU

Bu atölyede çocuklar çok çeşitli malzemeler kullanarak açık havada bir yaratım süreci yaşıyor, hayal ettikleri bir mekanı resim, heykel, kağıt ve tellerle çalışarak bir dekor haline getiriyorlar. Açık hava ve sanat, santralistanbul Sanat Stüdyo’sunda birleşiyor.

KÜÇÜK ARKEOLOGLAR

Santralistanbul arkeologların nasıl çalıştıklarını, neler yaptıklarını merak eden çocukları önce bandanalarını takarak çalışmaya hazır hale gelmeye, sonra da çapalarını, fırçalarını, spatulalarını, eleklerini kaparak kazıya hazır olmaya davet ediyor. Bu kazılarda geçmiş şimdiki zamanla buluşuyor. Arkeolog olmak isteyen çocuklar için bu harika bir fırsat.

yayın : 12 Temmuz 17:24

santralistanbul atölye çalışmaları kültür sanat eğlence elektronik müzik arkeolog

Yorumlarınız
Adınız
ÇOK OKUNANLAR
 • THY'den ağlatan reklam filmi

  THY'den ağlatan reklam filmi

  Türk Hava Yolları'nın hazırladığı reklam yeni reklam filmi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

 • Profesyonel bir akademik kadroya sahibiz /

  Profesyonel bir akademik kadroya sahibiz

  Zirve Üniversitesi öğrenci temsilcisi Ahmet Doğan: “Zirve Üniversitesi yenilikçi ve modern eğitim anlayışıyla olaylara farklı perspektiflerle bakabilen, bilginin gücüne inanarak entelektüel insan yetiştirmeyi hedeflemektedir.”

 • Apple, 18 ayda 24 şirket aldı /

  Apple, 18 ayda 24 şirket aldı

  Son zamanlarda teknoloji sektöründe şirket alımları ile ilgili en fazla haber Google ve Facebook cephesinden geliyor. Ancak Apple da bu alanda oldukça aktif.

 • THY'den duygulandıran reklam filmi /

  THY'den duygulandıran reklam filmi

  Türk Hava Yolları'nın hazırladığı reklam yeni reklam filmi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

 • "Türkler düşmanımız değil"

  Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklaması Ermenileri tatmin etmedi. Sarkisyan, mesaja değinmediği açıklamasında "Türkler düşmanımız değil" dedi.

 • İnsanları şaşırtan 13 gerçek /

  İnsanları şaşırtan 13 gerçek

  Hayatımız boyunca sürekli iç içe olduğumuz ama farkına varmadığımız birçok gerçek var. Okuyunca çok şaşıracaksınız. İşte o gerçekler...

 • "Peygamberimiz en büyük özgürlük savaşçısıydı"

  Kutlu doğum haftasını idrak ettiğimiz şu günlerde Araştırmacı Yazar Abdurrahman Yıldız ile Kutlu Doğumu, Peygamber Efendimizin kişiliğini ve ahlakını konuştuk.

 • İşte Dünyanın en iyi telefonu! /

  İşte Dünyanın en iyi telefonu!

  "Dünyanın rn iyi telefonu" sloganıyla anılan OnePlus One tanıtıldı.

 • TEOG sınavları için geri sayım başladı /

  TEOG sınavları için geri sayım başladı

  Yaklaşık 1 milyon 200 bin 8’inci sınıf öğrencisi 28-29 Nisan’da, bu yıl ilk kez uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılacak olan ikinci dönem merkezi sınavlara girecek.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js