Bugün hava nasıl olacak?

Yurdun iç ve doğu kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, kuzeybatı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

YAŞAM .
bugün hava nasıl olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu, Eskişehir, Alanya, Düzce, Bartın, Karabük ve Zonguldak çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Tekirdağ, Çanakkale'nin iç kesimleri, Balıkesir, Kütahya, Uşak, Afyon, Eskişehir, Ankara ve Kırıkkale çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kıyı kesimler ve Güneydoğu Anadolu ile Iğdır çevrelerinde yağmur ve sağanak yer yer gök gürültülü sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde yoğun kar, Sivas, Nevşehir ve Kayseri çevreleri ile Yozgat'ın doğu ilçelerinde kuvvetli kar şeklinde etkili olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

YOĞUN KAR YAĞIŞI UYARISI: Doğu Anadolu bölgesinde görülecek karla karışık yağmur ve kar şeklindeki yağışların; Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis ve Hakkari çevreleri ile Şırnak çevrelerinin yükseklerinde yoğun (20 cm. ve üzeri) kar şeklinde ve yer yer yağmur ve karla karışık yağmur şeklinde kuvvetli (20-50mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar, su baskını, taşkın vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Güney Ege kıyıları ile Antalya Körfezi'nde kuzey ve kuzeybatı, Marmara, Doğu Anadolu'nun doğusu ile akşam saatlerinden itibaren Batı ve Orta Karadeniz'de batı ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli(40-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına ( 50 - 80 km / sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Kar yağışının Kayseri, Sivas, Nevşehir ile Yozgat'ın doğusunda öğle saatlerine kadar kuvvetli olması beklendiğinden, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don başta olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren doğusu ile Çanakkale'nin iç kesimleri ve Tekirdağ çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur, gece saatlerinden itibaren Bursa, Balıkesir ve Bilecik çevrelerinde karla karışı yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Rüzgarın; güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BURSA °C, 9°C

Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmurlu, zamanla karla karışık yağmurlu ve yüksekleri kar yağışlı

EDİRNE °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISTANBUL °C, 11°C

Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu

KIRKLARELI °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

EGE

Parçalı ve zamanla çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren Kütahya, Uşak ve Afyon çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 3°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

IZMIR °C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu

MANISA °C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA °C, 10°C

Parçalı ve az bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Akdeniz ile sabah saatlerinde Anamur ve Alanya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.Rüzgarın; Antalya Körfezi'nde kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA °C, 16°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

ANTALYA °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, sabah ilk saatlerde Alanya çevreleri sağanak yağışlı

HATAY °C, 14°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

ISPARTA °C, 6°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, bölgenin doğusu ile bu sabah saatlerinde Konya ve Eskişehir çevreleri, gece saatlerinden itibaren Ankara, Eskişehir, Kırıkkale ve Çankırı çevrelerinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Nevşehir, Sivas, Kayseri çevreleri ile Yozgat'ın doğu ilçelerinde kuvvetli kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA °C, 4°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı kar yağışlı

CANKIRI °C, 4°C

Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra aralıklı kar yağışlı

KONYA °C, 3°C

Parçalı çok bulutlu

NİĞDE °C, 1°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, Düzce, Zonguldak, Karabük ve Bartın çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyılarda yağmur, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BARTIN °C, 7°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

BOLU °C, 2°C

Parçalı çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı

KARABÜK °C, 6°C

Parçalı çok bulutlu, bu sabah saatleri ile akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı

ZONGULDAK °C, 8°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kıyı kesimlerinde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AMASYA °C, 4°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

ARTVİN °C, 4°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

SAMSUN °C, 8°C

Parçalı çok bulutlu ve yağmurlu

TRABZON °C, 6°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, bölge genelinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş ve Hakkari çevreleri ile Şırnak'ın yüksek kesimlerinde yoğun kar yağışı şeklinde etkili olması bekleniyor. Bölgenin genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BİNGÖL °C, 3°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yükseklerinde yoğun kar şeklinde olması bekleniyor.

ERZURUM °C, 1°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

KARS °C, 0°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

MALATYA °C, 3°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, zamanla kuzey ve yüksek kesimlerinin karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı

GAZIANTEP °C, 9°C

Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

SIIRT °C, 10°C

Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

ŞANLIURFA °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bugün hava nasıl olacak?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.