Göğsümüzü Kabarttılar

İspanya'da düzenlenen turnuvada, toplam 12 madalya kazanan Türk Bayan Takımı, 41 ülke arasında 1. oldu.

SPOR .
göğsümüzü kabarttılar

İspanya'nın Alicante kentinde düzenlenen 7. Uluslararası İspanya Büyük Tekvando Turnuvası'nda, toplam 12 madalya kazanan Türk Bayan Takımı, 41 ülke arasında 1. oldu. 25-26 nisan tarihlerinde düzenlenen turnuvada, ev sahibi İspanya'yı geride bırakarak takım halinde 1. olan Türkiye, 4 altın, 3 gümüş ve 5 bronz madalya kazandı.

41 ülkeden 130 kulüp ve 1600'a yakın sporcunun yarıştığı turnuvaya sadece bayanlarda katılan ve 1. olan Türkiye'nin ardından İspanya ikinci, Fas üçüncü, Fransa dördüncü ve Almanya beşinci oldu.

Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, ''İlk defa takım halinde böyle büyük bir turnuvada birincilik elde ettik. Ev sahibi olmasına rağmen İspanya'yı geçmeyi başardık. Çok genç sporcularımızla katıldığımız turnuvada, Türk kadının başarısını gösterdik'' dedi.

Şahin, turnuvanın Dünya Şampiyonası açısından büyük bir hazırlık olduğuna dikkati çekerek, gelecek için büyük umut taşıdığını ve Rukiye Yıldırım, Sevcan Tokaç gibi isimlerin çok büyük başarılara imza atacaklarına inandığını dile getirdi.

 Milli sporcular, Alicante kentinde elde ettikleri başarının ardından Madrid'e gelerek şehir turu attı. İlk defa dijital sistemle oylamanın yapıldığı turnuvada, Rukiye Yıldırım (46), Zeynep Kiraz (57), Sevcan Tokaç (67), Sibel Yıldırım (53) altın, Sibel Sağır (62), Furken Asena Aydın (73), Merve Merhamet (49) gümüş, Sevde Mavi (53), Filiz Nur Özen (artı 73), Kadriye Selimoğlu (46), Nur Tatar (67), Fatma Güngör (73) de bronz madalya kazandı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Göğsümüzü Kabarttılar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.