Yetimhanede Büyüyen Şampiyon!..

Sibel Özkan, Dünya Halter Şampiyonası’nda altın madalya kazanan ilk Türk bayan sporcu oldu. Yetimhanede büyüyen Özkan, başarısını yetimlere armağan etti.

SPOR .
yetimhanede büyüyen şampiyon!..

Dünya Halter Şampiyonası'nda altın madalya kazanan ilk Türk olan Sibel Özkan, "Ben yetimhanede büyüdüm. Bu madalyayı, yetimlere bayram hediyesi olarak veriyorum" dedi
Güney Kore'deki Dünya Halter Şampiyonası'nda silkmede altın madalya kazanarak, dünya şampiyonu olan ilk bayan Türk sporcusu olmanın gururunu yaşayan Sibel Özkan "Ben yetimhanede yetiştim. Orada yaşamanın ne olduğunu çok iyi biliyorum. Hayatın tüm zorluklarını yaşadım. Bu nedenle bu altın madalyayı tüm yetimlere bayram hediyesi olarak armağan ediyorum" dedi. Şampiyon halterci şunları söyledi:

“Annem ve babamın boşanmasıyla kendimi yetimhanede buldum ve burada büyüdüm. Orada yaşamın ne olduğunu çok iyi bilmekteyim. İyi kötü günlerim burada geçti... Bu nedenle kazandığım altın madalyayı tüm yetimlere Kurban Bayramı hediyesi olarak armağan ediyorum. Eğer yurtlarda geniş taramalar yapılırsa değişik branşlarda çok iyi ve şampiyon sporcular çıkacağına inanıyorum. Tüm federasyonlara buradan çağrı yapıyorum. Çocuk Esirgeme ve diğer yurtları tarayıp, başarılı olmak isteyenlere sahip çıkın. 2005 yılında yine Güney Kore'de gençlerde silkmede dünya şampiyonu olmuştum. Bu kez büyüklerde şampiyon olacağıma inanmıştım. 117 kiloyu kaldırınca, Çinli sporcunun 118 kilo kaldırmaması için dua ettim. Ama kaldırdı, ikinci olunca sanki birileri 'Altın madalya kazandın' diyordu. Aradan 15 dakika geçtiğinde altın madalya kazandığımı öğrenince sevincimden ne yapacağımı şaşırdım. Bir anlamda Güney Kore bana uğurlu gelmişti.

"DOPİNG İLACI ALMADIM"
İdmanlarda ve özellikle müsabakaya çıktığımda bar ile konuşurum. Bu yarışmada da da öyle yaptım. 'Kendime iyi bakıyorum. Antrenörlerimin verdiği programı uyguluyorum. Hiçbir zaman doping ilacı almadım. Bunu yapan zaten sporcu değildir." Bugün beni bugün mutlu edebilir misin?' diye sordum. Pozitif bir enerji aldım. Bara hiçbir zaman kızmam. Başaramadığım zaman yere atmam ve hatayı kendimde ararım. Kendi kendimi sorgularım. Yurtta yetişen Sibel ile bugünkü Sibel arasında hiçbir fark yok. Tek değişiklik kazandığım madalyalar.”

DAŞDELEN VE ÖZKAN SESSİZ

Büyük Bayanlar Dünya Halter Şampiyonası'nda, 53 kiloda podyuma çıkan Aylin Daşdelen ve Emine Bilgin dereceye giremedi. Koparma müsabakalarında Emine Bilgin, ilk hakkında 80, ikinci denemesinde 83 ve son olarak da 86 kiloyu kaldırarak, bu kategoride 6. sırada yer aldı. Aylin Daşdelen ise koparmaya 83 kiloyla başladı, ancak başarılı olamadı. İkinci hakkında 83 kiloyu kaldıran Türk halterci, son denemesinde ise 86 kiloyu kaldıramayarak, 10. sırada kaldı. Türk halterciler silkme müsabakalarında da başarısız bir performans çizdi. Silkmeye 115 kiloyla başlayan ve başarılı olan Aylin Daşdelen, daha sonra denediği 118 ve 119 kiloları ise kaldıramadı. Daşdelen, silkmede 115 ile 5., toplamda da 198 ile 6. sırada kaldı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yetimhanede Büyüyen Şampiyon!..
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.