MHK'dan Hüseyin Göçek savunması

Olaylı BJK-GS derbisinin ardından Beşiktaş taraftarı, forumlarda ve sosyal paylaşım sitelerinde maça Hüseyin Göçek’i atayan MHK’ya tepki gösterdi.

SPOR .
mhkdan hüseyin göçek savunması

Bora Eğriçayır’ın haberi

Atamanın perde arkasını MHK Başkanvekili Yüksel Okçuoğlu'na sorduk.

Beşiktaş - Galatasaray derbisi bitti ancak tartışmaları bitmedi. Sarı kırmızılı takımın 2-0 kazandığı karşılaşmada Melo'nun attığı golün ofsayt kokması olayları ateşledi. Bu kararın ardından İnönü Stadı'ndan maçın hakemi Hüseyin Göçek'e karşı büyük bir tepki oluştu. Pek çok kararı seyirciden protesto gördü. Hakem kararlarını sadece taraftar değil aynı zamanda Beşiktaşlı futbolcular da protesto etti. Beşiktaş'ın Almanlarından Hilbert topu yan hakeme tepkili bir şekilde verdiği için kırmızı kart gördü. Bir diğer Alman Ernst'in Göçek'in bir kararında gösterdiği tepki de akıllara kazındı.

Taraftarın da sahaya girmesiyle iki kere uzun süre duran olaylı derbinin ardından suçlanan sadece maçın hakemleri değildi. Maçtan önce Galatasaray formalı fotoğrafları yayınlanan Hüseyin Göçek'i bu maça atamakta ısrar eden MHK da Beşiktaş taraftarından özellikle forumlarda ve sosyal paylaşım sitelerinde büyük tepki aldı.

Sabahspor.com MHK'nin iki numaralı ismi Başkanvekili Yüksel Okçuoğlu'na ulaştı. Göçek'in Galatasaray formalı fotoğraflarına rağmen neden Beşiktaş - Galatasaray derbisine atandığı sorusuna Okçuoğlu "O durum bizi bağlamaz ki. Futbol adamlarının böyle bir yorum yapması söz konusu olamaz. Bu tip yorumları ancak sokaktaki adam yapabilir. Hakemin rengi olmaz. Bu durum bir ölçü olamaz. Belli bir klasmana gelmiş hakem için bu tür şeyler düşünülemez" diyerek yanıt verdi.

MHK Başkan Vekili Okçuoğlu, "Hüseyin Göçek'in derbideki performansını nasıl buldunuz?" sorumuza ise "Bunu söyleyemem. O bizde kalır" cevabını verdi.

Sabah

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git MHK'dan Hüseyin Göçek savunması
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Salı, 17 Nisan

  • sdfgef Salı, 00:00

    hakemin rengi olmazmış gördük akşam bukelemun gibiydi

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.