Öncü Osgb

Filistinli Bir Çocuğun Hayali...

Kudüs’te doğan bir kızın gerçek hayat hikayesini anlatan Zeytin’in Hayali adlı animasyon film, 4 Eylül’de vizyona giriyor.

SİNEMA .
filistinli bir çocuğun hayali...

Filistin’de yaşanan acıları bir çocuğun gözünden beyaz perdeye aktaran Zeytinin Hayali, Eylül’de sinemaseverlerle buluşuyor. Yapımcılığını İstanbul'un Fethi ve Fatih Sultan Mehmet çizgi filmlerinin yapımcısı Ella Prodüksiyon’un üstlendiği animasyon, 1940'lı yılarda Kudüs'ün "Ayn Karim" köyünde doğan bir kızın gerçek hayat hikayesini anlatıyor.

Ella Film, gündemden düşmeyen Filistin meselesi’ni çizgi film olarak sinemaya aktarmaya karar verdikten sonra, pek çok alternatif arasından Zeytinin Hayali’ni seçmiş. Yapımı iki yıl süren filmde, Filistin'de yaşananların çocuklar üzerindeki etkileri ve sosyal yansımalarıyla, vatan sevgisi ve toprağa olan bağlılık ön plana çıkarılıyor.

Yönetmenliğini Omar Kawan Alani’nin üstlendiği filmin senaryosu, Amed Abdulhafız’a ait.

Türkiye’de yapılan ilk uzun metrajlı çizgi film olma özelliğine sahip Zeytinin Hayali, 4 Eylül'de 100 kopya ile tüm ülkede gösterime girecek.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Filistinli Bir Çocuğun Hayali...

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Gözat

bunlar da ilgi çekebilir SİNEMA Filmler
Bu Film Devrim Yaratacakmış!
Filmler

Bu Film Devrim Yaratacakmış!

Son günlerin en çok merak edilen filmi 'Avatar' yakında izleyiciyle buluşacak. Eleştirmenlere göre bu film sinemada devrim yaratacak...

Moore, Yine Çok Konuşulacak!
Filmler

Moore, Yine Çok Konuşulacak!

Amerikalı muhalif yönetmen Michael Moore, son filmi 'Capitalism a Love Story/ Kapitalizm Bir Aşk Hikayesi' ile yine adından söz ettirecek.

Altın Portakal Onur Ödülleri
Filmler

Altın Portakal Onur Ödülleri

46. Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin ‘Onur Ödülleri’, ‘Yıldırım Önal Anı Ödülü’ ve ‘Emek Ödülü’nün bu yılki sahipleri belli oldu.

on5yirmi5.com
Hakkımızda Künye-Biz İletişim
on5yirmi5.com'u takip edin

on5yirmi5 mobil site görünümü