twitterfacebook

‘Srebrenitsa’ Katliamı Sinemada

‘srebrenitsa’ katliamı sinemada
Srebrenitsa'da yakınlarını kaybedenleri anlatan ‘Belvedere’ adlı film Aralık'ta vizyona giriyor.

Srebrenitsa katliamında 8 bin Müslüman Boşnak katledilmişti. Katliamdan yıllar sonra Srebrenitsa, beyaz perdeye taşınıyor. Katliamda yakınlarını kaybedenlerin hayat mücadelesini anlatan film, Aralık ayında sinemalarda olacak.

11 Temmuz 1995'te Bosna-Hersek'te güvenli bölge olarak kabul edilen Srebrenitsa'yı Ratko Mladic komutasındaki Sırp güçler, Hollandalı Birleşmiş Milletler askerlerinden devralmış ve sonra da 8 bin Müslüman katledilmişti. Şimdilerde bu dram beyaz perdeye gelmeye hazırlanıyor. Bosnalı yönetmen Ahmet İmamovic tarafından çekilen ve Srebrenitsa kurbanlarının yakınlarının çektiği acıları konu alan film, adını katliamdan kurtulanlar için oluşturulan mülteci kampından alıyor: Belvedere...

Belvedere'de günlerini toplu mezarlarda geçirerek babalarının, çocuklarının, eşlerinin kemiklerini bulmaya çalışan Boşnakların hayatı gözler önüne seriliyor. Film Aralık ayında gösterime girecek.

Sabah
 

yayın : 26 Kasım 21:46

srebrenitsa belvedere

Yorumlarınız
Adınız


ÇOK OKUNANLAR
 • ÖSYM'den önemli DGS uyarısı!

  ÖSYM'den önemli DGS uyarısı!

  ÖSYM'nin sitesindne yapılan yazılı açıklamada, 2014 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile ilgili tercih işlemlerinin 26 Ağustos 2014 tarihinde sone ereceği bildirildi.

 • TEOG nakil başvuruları Pazartesi başlıyor /

  TEOG nakil başvuruları Pazartesi başlıyor

  Ortaöğretime geçişin yeni sistemi TEOG’da, 1 milyon 136 bin öğrenci tercihe göre, seçim yapmayan 134 bini de evine yakın liseye yerleşti. Nakillerde puan üstünlüğü esas alınacak.

 • Akademisyen ve yazarların gözünden

  Akademisyen ve yazarların gözünden "Davutoğlu"

  İşte, Engin Akarlı'dan Şerif Mardin'e, Seyyid Hüseyin Nasr'dan Richard Falk'a kadar yakın temasta bulunduğu isimlerin gözünden yeni Türkiye'nin yeni başbakanı...

 • İstanbul'da yarın bu yollar trafiğe kapalı /

  İstanbul'da yarın bu yollar trafiğe kapalı

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü, 30 Ağustos Zafer Bayramı törenleri dolayısıyla yarınki (24 Ağustos) genel provada ve tören kutlamalarında trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahları belirledi

 • Erdoğan'dan parti yöneticilerine: Kimseyi kırmayın /

  Erdoğan'dan parti yöneticilerine: Kimseyi kırmayın

  AK Parti Genel Başkanlığı ve başbakanlığa oturacak yeni ismin belirlendiği MYK toplantısında Başbakan Erdoğan'ın, 'Dava şuuruyla hareket edin. Kimseyi kırmayın' dediği öğrenildi.

 • İşte özel okulların boş kontenjanları! /

  İşte özel okulların boş kontenjanları!

  Özel Okullar Yerleştirme Puanına (ÖYP) göre öğrenci alan yabancı okulların 3.ön kayıt dönemi için boş olan kontenjanları ve taban puanları...

 • Yeni operasyonlar /

  Yeni operasyonlar

  Mahir Kaynak, bugünkü köşe yazısında Almanya'nın Türkiye'yi dinlemesi meselesini ele aldı...

 • Trabzonspor hükmen galip gelebilir! /

  Trabzonspor hükmen galip gelebilir!

  Rostov, Trabzonspor maçında cezalı oyuncu oynattığı için UEFA Kontrol ve Disiplin Komitesi'ne sevk edildi.

 • Apple iPhone 5'in pilini ücretsiz değiştirecek /

  Apple iPhone 5'in pilini ücretsiz değiştirecek

  Pilin çabuk biten ve sürekli şarj etmek zorunda kalan iPhone 5'e ücretsiz pil değişimi geliyor. Apple'dan yapılan açıklamaya göre sınırlı sayıda iPhone 5'te görülen sorun yüzünden pil değiştirilecek.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js